eReport.sk
Foto: tasr

COVID mapa sa od pondelka mení: Pribudnú prvé čierne okresy!

Na Slovensku počet prípadov nákazy novým koronavírusom COVID-19 neustále pribúdajú. Mapa okresov na COVID automate sa pomyselne zafarbuje podľa počtu prípadov v jednotlivých oblastiach. Keď, to bolo predošlé týždne skôr do oranžovej, červenej či bordovej, tentoraz sa situácia natoľko zhoršila, že sa niektoré z nich dostali do najhoršej, a to do čiernej farby.

Rozdelenie okresov:

V stupni ostražitosti – oranžová farba: Bratislava (I – V), Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Senec, Šaľa, Topoľčany a Trnava.

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica,Brezno, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Levice, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen.

Od pondelka budúceho na Slovensku pribudnú aj čierne okresy – Foto: korona.gov.sk

V bordovej farbe bude 22 okresov

Bytča, Detva, Dolný Kubín, Humenné, Košice (I – IV), Košice – okolie, Krupina, Levoča, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Námestovo, Ružomberok, Sabinov, Skalica, Snina, Stropkov, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom sa preklopili na mape do bordovej farby.

Pribudli prvé čierne okresy

Do čiernej a to najhoršej farby okresu sa dostali Čadca, Stará Ľubovňa a Bardejov. Tam čaká na obyvateľov prísnejší režim. Dokonca by malo prísť aj na uzavretie okresu resp. zavedenie lockdownu a zákazu vychádzania. Reštaurácie, obchody, či služby sa uzatvoria i pre očkovaných

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

COVID mapa sa od pondelka mení: Pribudnú prvé čierne okresy!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport