eReport.sk
Donald Trump, foto: tasr

COVID-19 sa v Bielom dome rozširuje. Ďalší pozitívny prípad


Vplyvný poradca Bieleho domu Stephen Miller uviedol, že v utorok mal pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom. Ide o najnovší prípad tejto nákazy v okruhu blízkych spolupracovníkov Donalda Trumpa odvtedy, čo republikánsky prezident minulý týždeň oznámil, že je infikovaný koronavírusom. Napísala o tom v stredu agentúra Reuters.


„Posledných päť dní som pracoval na diaľku a v samoizolácii a každý deň som mal negatívny test, aj včera,“ napísal Miller v utorkovom vyhlásení. „Dnes som mal pozitívny výsledok testu na COVID-19 a som v karanténe,“ dodal. Trump sa vrátil v pondelok 5. októbra do Bieleho domu po troch nociach strávených vo vojenskej nemocnici a vyzval Američanov, aby sa nebáli a nedovolili koronavírusu ovládnuť ich životy.

Poradca Donalda Trumpa, Stephen Miller, bol pozitívnre testovaný na COVID-19. Foto: sita


Pandémia nového druhu koronavírusu SARS-CoV-2 usmrtila v Spojených štátoch vyše 210.000 ľudí, čo je viac než v ktorejkoľvek inej krajine.
Zástupca tlačového tajomníka Bieleho domu Brian Morgenstern v utorok večer pre spravodajskú televíziu CNN povedal, že v Bielom dome nie sú okrem Millera žiadne nové prípady ochorenia COVID-19.
Trump v piatok 2. októbra oznámil, že on a prvá dáma Melania Trumpová boli pozitívne testovaní na koronavírus.
Medzi ďalšími predstaviteľmi, ktorí v posledných dňoch oznámili pozitívny test na koronavírus, sú blízka Trumpova poradkyňa Hope Hicksová, hovorkyňa Bieleho domu Kayleigh McEnanyová, manažér Trumpovej kampane Bill Stepien, ako aj republikánski senátori Mike Lee, Thom Tillis a Ron Johnson.
Millerova manželka Katie Millerová, ktorá je hovorkyňou viceprezidenta USA Mikea Pencea, bola na koronavírus pozitívne testovaná v máji, dodala agentúra Reuters.

Zdroj: tasr, foto: tasr, sita

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

COVID-19 sa v Bielom dome rozširuje. Ďalší pozitívny prípad