eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Čo to trepe! Sulík si chce vyberať vakcínu, bežným ľudom ju pridelia!

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (53) sa ešte nezaočkoval proti ochoreniu COVID-19 a na rozdiel od viacerých kolegov politikov, si chce počkať až dovtedy, kým sa dostane na rad. Potom si však chce vakcínu vyberať! Na Slovensku to však nie je možné. To vzbudzuje pochybnosti, či je Sulík iba trestuhodne neinformovaný, alebo má ako minister lepšie možnosti ako bežný človek.

Spočiatku tvrdil, že sa nezaočkuje, neskôr svoj názor zmenil. Richard Sulík, ktorý vo vyjadreniach o očkovaní už raz poriadne prestrelil, znova trafil vedľa. Aj keď rezort zdravotníctva opakovane zdôrazňuje, že sa očkuje látkou aká je momentálne dostupná, šéf SaS si chce vybrať tú najlepšiu ako čokoládu v bonboniére. „Ja som sa nedal zaočkovať ešte vôbec, ja si počkám pekne na poradie kedy budem a potom si vyberiem s dostupných vakcín tú, o ktorej budem mať najlepšie informácie,” povedal v relácii V politike na TA3 Sulík, ktorý sa podobne vyjadril už aj v minulosti. Minister si to zrejme odvtedy ešte nedoštudoval, alebo vie niečo, čo my nie.

Keby zomierali ľudia, už by sme to vedeli

Sulík sa nechal počuť, že z užšieho výberu vakcinačných látok nevylučuje ani ruský Sputnik V. Podľa neho by sa ním mohli ľudia na Slovensku očkovať aj skôr ako ju zaregistruje Európska lieková agentúra. Dodáva, že na to stačí, aby záujemcovia o vakcínu podpísali informovaný súhlas. „Zjavne je to v stave zachrániť ľudské životy a tých sme teda stratili hodne. Ja som za to, aby tí, ktorí to chcú, dostali tú vakcínu už aj teraz lebo ten registračný proces prebieha,” prezradil Sulík. „Tú vakcínu už dostali milióny ľudí po svete, to už by sme vedeli ak by masívne došlo k smrteľným prípadom kvôli vedľajším účinkom,” doplnil.

So Sputnikom bude rýchly proces

Ďalej hovorí, že predpokladá rýchle zaregistrovanie Sputnika keďže látka funguje na podobnom princípe ako AstraZeneca, ktorá je už schválená. Zdôraznil, že je za to, aby sme na Slovensko priviezli všetky vakcíny, ktoré majú šancu byť zaregistrované lebo aktuálne máme nedostatok vakcín. „Čo sa týka toho, že nie sú teraz voľné termíny a je v tom zmätok. No bohužiaľ, to je jedno z mnohých zlyhaní ministra zdravotníctva a je najvyšší čas to verejne pomenovať,” neodpustil si kopanec do Krajčího Sulík.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti