eReport.sk
Marián Kéry
Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD. Zdroj: FB / Marián Kéry

Kéry: Zabudol Čekovský aj SASKA, čo urobili s verejnoprávnosťou na Slovensku?


Poslanec za SMER-SSD upozornil, že práve K. Čekovský a SASKA urobili kroky proti verejnoprávnej inštitúcii na Slovensku. Pripomenul, čo po roku 2010 urobila Radičovej vláda v čase, keď ministerstvo kultúry riadil Daniel Krajcer. Účelovo spojili STV a SRo. A nielen to, pred časom dokonali skazu – zrušili koncesionárske poplatky.

Čo ste urobili vy s verejnoprávnosťou?

„Takže podľa mediálnych vyhlásení, manažment RTVS vraj rešpektuje schválenie zákona o STVR v parlamente, ale vníma ho ako krok proti verejnoprávnosti. Je to čierny deň pre mediálny priestor a pre občiansku spoločnosť na Slovensku, reagoval riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj,“ popisuje situáciu M. Kéry.

„Na základe čoho toto tvrdíte, pán Machaj? Len tak, lebo kričia opozícia a liberálne médiá? Prečo ste ale boli všetci ticho, keď Saska bez hlbšej spoločenskej a politickej diskusie presadila v parlamente, spolu s Matovičovcami, zrušenie platieb za služby verejnosti? Poskytované verejnoprávnymi médiami, laicky nazývané koncesionárske poplatky? Nie práve poslanci Saskay urobili obludný skok proti verejnoprávnosti? Kde boli vtedy všetci obhajcovia verejnoprávnej televízie a rozhlasu, obhajcovia objektívneho a vyváženého spravodajstva?“ kladie poslanec množstvo relevantných otázok.

Pripomenul, čo po roku 2010 urobila Radičovej vláda v čase, keď ministerstvo kultúry riadil Daniel Krajcer. Poslanec upozornil, že to bol oveľa vážnejší zásah do fungovania verejnoprávnej televízie a rozhlasu. „Ona ich vtedy vyslovene účelovo spojila, len aby mohla odvolať vtedajšieho generálneho riaditeľa STV Štefana Nižňanského a zvoliť si svojho generálneho riaditeľa RTVS,“ pripomenul Marián Kéry.

Čekovský píše nezmysly

„Kristián Čekovský, momentálne zo strany Demokrati, predtým člen OľaNO, tvrdí, že sa práve ide rúcať všetko to, čo je potrebné k špičkovej úrovni RTVS – politicky nezávislé vedenie, pravidelné príjmy a kvalitní ľudia. Ako prosím? Pravidelné príjmy? Tie boli, aj z hľadiska posilnenia nezávislosti, zabezpečované roky práve koncesionárskymi poplatkami! Prečo ste, pán Čekovský, súhlasili so zrušením koncesií bez akejkoľvek verejnej diskusie?“ pýta sa poslanec za Smer.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peniaze, bankovky, eurá
  2. Ladislav Kamenický, minister financií, Screenshot z relácie TA3
  3. minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD).

Následne upozorňuje, že Kristián Čekovský píše vo svojom statuse na Instagrame viacero ďalších nezmyslov. „Ako „túto vládu už možno nikdy nikto nevymení“, či nového riaditeľa si prakticky vyberie „Martinka z Kittsee“. Proste, bývalý šéf Výboru pre kultúru a médiá NR SR za bývalej vládnej koalície ukazuje, že zjedol všetku múdrosť sveta,“ píše Kéry.

Na záver už iba vysvetľuje: „Zmeny vo verejnoprávnom telerozhlase robíme legitímne, predložením a schválením príslušného zákona v NR SR. A táto „dokonalá“, protislovenská, liberálna a progresívna opozícia jednoducho opäť bojuje, krytá spriaznenými liberálnymi médiami, na fronte, ktorý je umelo vytvorený. Bijú nás vopred za to, čo sa nedá porovnať s politikou okolo verejnoprávnych médií za Radičovej vlády, kedy boli takmer všetci títo politici aj liberálne médiá skôr ticho.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry: Zabudol Čekovský aj SASKA, čo urobili s verejnoprávnosťou na Slovensku?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne