eReport.sk
foto: shutterstock

Čo robiť, ak nedostanete pozvanie na druhú dávku vakcíny?

Šéf zdravotníctva v Bratislavskom samosprávnom kraji Tomáš Szalay už dlhšie upozorňuje na problémy, ktoré sa spájajú s administratívou pri očkovaní na COVID-19. Pravidelne sa stretáva s tým, že ľudia zadajú chybné rodné číslo či vymyslené identity. Pomaly sa blíži aj čas, keď sa budú vo veľkom rozposielať pozvánky na druhé kolo očkovania.

„Kto pošle sms na druhý termín? NCZI, očkovacie centrá alebo samospráva? To neviem, ale to, čo viem je, že my tie dáta z očkovacích centier nevieme úspešne reportovať do NCZI, lebo im nefungujú dobre importy. To znamená, že „centrálny mozog ľudstva“ nevie, kto je zaočkovaný a teda poriadne ani nevie, komu má poslať druhú sms,“ dvíha varovný prst odborník na zdravotníctvo.

Niektorí ľudí čaká druhé kolo očkovania. Kto im pošle sms? – Foto: tasr

Podľa NCZI však nie je dôvod na paniku. „Pozvánky na druhý termín očkovania rozposiela Národné centrum zdravotníckych informácií,“ uviedla pre eReport.sk hovorkyňa NCZI Veronika Bauch. „Národné centrum zdravotníckych informácií pozýva na druhé očkovanie všetkých, ktorí boli z vakcinačných centier nahlásení ako zaočkovaní. V prípade, že ľuďom takáto SMS neprišla, odporúčame im kontaktovať call centrum NCZI,“ radí hovorkyňa. Pokiaľ ste sa teda stretli s tou situáciou zavolať môžete na telefónne číslo 02/32 35 3030.

NCZI tiež tvrdí, že majú pod palcom aj neúspešné pokusy o report dát z očkovacích centier. „Zamestnanci Národného centra zdravotníckych informácií sú so zástupcami vakcinačných centier v kontakte denne a všetky prípadné „neúspechy“ sú komunikované a riešené ad-hoc,“ dodala hovorkyňa.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport