eReport.sk
Exprezident USA Trump
Exprezident USA Trump zdroj foto: fb

Ak sa stanem prezidentom, preruším pomoc pre Ukrajinu, povedal Trump


Čo povedal kandidát na prezidenta? Na predvolebnom zhromaždení v Detroite sa Donald Trump vyjadril aj k podpore Ukrajiny aj k ukrajinskému prezidentovi. Toho nazval najväčším obchodným agentom všetkých čias. Pomoc Ukrajine plánuje prerušiť.  

Čo povedal kandidát na prezidenta?

To, že bežná americká verejnosť nesúhlasí s finančnou podporou Ukrajine je dlhšie všeobecne známe. Toho si očividne je vedomý aj kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Na zhromaždení v Detroite jasne vyjadril svoj názor. Informácie prináša Štandard.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. stretnutie NATO v Prahe
  2. Americký prezident Joe Biden a ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj

„Donald Trump varuje, že ak bude znovuzvolený za prezidenta, pomoc Ukrajine preruší. Na predvolebnom zhromaždení v Detroite skritizoval aj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a označil ho za „najväčšieho obchodného agenta“ všetkých čias,“ informuje slovenský denník. Vyhlásil, že ak bude v novembri opätovne zvolený za prezidenta USA, okamžite „to dá do poriadku“. Tým myslí práve pomoc USA Ukrajine.

Nikdy to nekončí…

„Práve pred štyrmi dňami odišiel so 60 miliardami dolárov, vrátil sa domov a oznámil, že potrebuje ďalších 60 miliárd dolárov. Nikdy to nekončí,“ povedal Trump. Dodal dokonca, že on tento „problém“ vyrieši ešte skôr, ako nastúpi do Bieleho domu. „Budem to mať vyriešené pred nástupom do Bieleho domu ako zvolený prezident,“ povedal konkrétne.

„Západní spojenci Ukrajiny pracujú na zabezpečení dlhodobej pomoci pre Kyjev práve v obavách, že prípadné znovuzvolenie Trumpa by mohlo obmedziť podporu USA Ukrajine. Bidenova administratíva minulý týždeň napríklad predĺžila Ukrajine dlhodobé bezpečnostné záruky,“ napísali v Štandarde.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ak sa stanem prezidentom, preruším pomoc pre Ukrajinu, povedal Trump

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne