eReport.sk
Auto po zrážke s lesnou zverou.
Ilustračná snímka, Foto: tasr

Čo najčastejšie riešime cez „havarijku“? S vandalizmom to súvisí najmenej

Najčastejšou poistnou udalosťou z havarijného poistenia je poškodenie čelného alebo iného skla vozidla. Takmer najmenej sú hlásené poškodenia áut vandalmi. Piate najčastejšie riziko pre slovenských motoristov predstavuje stret so zverou. O najčastejších poistných udalostiach informovala poisťovňa Wüstenrot.

Slovenskí motoristi hlásia škody spôsobené stretom so zverou dvakrát častejšie ako poškodenie vozidla živlami a trikrát častejšie ako vandalizmom. Podľa výsledkov analýzy poisťovne približne sedem percent všetkých škôd na autách bolo spôsobených práve kolíziou vozidla so zverou.

„Stret so zverou predstavuje riziko pre vodiča a rovnako tak pre vozidlo. Ak sa nebodaj auto stretne so vzácnym alebo chráneným živočíchom, hovoríme aj o obrovskej spoločenskej škode,“ priblížila analytička poisťovne Zuzana Adamcová.

Podľa jej slov jedným z možných riešení predstavuje viac takzvaných ekoduktov. Teda prírodných prechodov určených na bezpečnú migráciu zveri nad cestou alebo diaľnicou. Pri ich vhodnom umiestnení by sa v danej lokalite mohlo významne znížiť riziko zrážky.

Poškodenie skla predstavuje 28 % všetkých škôd a nabúranie do zábradlí, stĺpov či iných stabilných prekážok 26 %. Tretiu pozíciu (18 %) v  rebríčku rizík predstavuje stret s iným účastníkom cestnej premávky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo najčastejšie riešime cez „havarijku“? S vandalizmom to súvisí najmenej

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti