eReport.sk
Jaroslav Haščák. Foto: tasr

Čo je s Haščákovou knihou, pre ktorú sa vraj stretol s Kollárom? Toto nám odpísal!

Bude to bestseller či totálne fiasko? Aj takéto otázky si môže klásť nejeden čitateľ, ktorý uveril ambícii Jaroslava Haščáka priviesť do slovenského literárneho prostredia novú publikáciu zo zákulisia fungovania slovenskej politiky a biznisu. Otázne je len, kedy sa jej dočkáme, respektíve či vôbec.

Minulý rok v septembri prebehlo legendárne stretnutie medzi biznismenom a jedným z najbohatších Slovákov Jaroslavom Haščákom a šéfom parlamentu Borisom Kollárom. Stretli sa v hoteli v Starom meste. Schôdzku im sprostredkoval Kollárov spolustraník zo Sme rodina Martin Borguľa. Obaja stretko vysvetľovali po svojom.

Šéf národnej rady hovoril o vyjasňovaní útokov médií, ktoré patria pod Pentu, voči jeho osobe. „Chcel som povedať, že sa proste nenechám tlačiť a mám pocit, že niekto zneužíva jeho noviny, to je celé,” povedal vtedy pre Denník N predseda parlamentu. Narážal tak na týždenník Plus sedem dní, ktorý uverejnil články o Kollárových sexuálnych dobrodružstvách s transrodovými modelkami.

Stretnutie v hoteli vysvetľovali obaja po svojom. – Foto: archív

Haščák spisovateľ

S ešte zaujímavejším zdôvodnením prišiel Jaroslav Haščák, ktorého si tiež novinári odchytili, keď odchádzal zo schôdzky. „Ono je to takto. Každý človek prechádza v istej etape svojho života nejakým vývojom a ja som vlastne okrem toho, že ma baví to, čo robím, podnikám a snažím sa zlepšovať firmy ktoré máme v portfóliu, tak som dospel do štádia, že by som chcel napísať knihu,” vyrukoval s prekvapujúco originálnou informáciou Haščák.

Predstava, že majiteľ Penty píše dielo priamo z kuchyne slovenskej politiky, vzbudila nielen u literárnych nadšencov ale i laickej verejnosti veľké očakávania. Hlavne ak je jeho autorom zároveň protagonista jedného z najväčších škandálov v histórii Slovenska – a to stretnutí s politikmi v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave počas druhej Dzurindovej vlády. Z neho vznikla nahrávka a spis, ktoré odštartovali prípad, ktorý poznáme pod menom kauza Gorila.

Ale naspäť ku knihe. Haščákovi podľa vlastných slov prišlo celkom vhod, že mu ako prvý padol do rany rovno líder Sme rodina. Iniciatívu mal podľa Haščáka vyvinúť práve on. „Ja som sa s Borisom Kollárom nepoznal, tak vznikla takáto téma a mne sa vtedy zdalo, že je celkom vhodné možno začať s ním, tak som sa s ním stretol a robil som si podklady pre knihu, ktorú pripravujem,” priblížil podrobnosti svojich spisovateľských postupov.

V sídle Penty v decembri zasahovala polícia, zadržaný Haščák ich sprevádzal. – Foto: tasr

Haščák obvinený

Dodal, že si počas hodinového posedenia pri kávičke vymenili názory na celospoločenské témy. „Mne to padlo celkom vhod kvôli tomu, že sa chystám písať tú knihu a verím tomu, že to bude úspešné a že sa to bude predávať, že na tom aj niečo zarobím,” ozrejmil bezstarostne a v dobrej nálade vysvetľujúci Haščák.

Vysmiaty majiteľ Penty si rozhovor očividne užíval. „Dúfam, že to nejak dám dokopy do roka, do roka a pol plus mínus,” odhadol vtedy veselý Haščák. Ale ako to už v živote býva nič netrvá večne a smiech ho prešiel už o necelé tri mesiace. Do sídla Penty vtrhli kukláči z NAKA, Hačšáka zadržali a sudca ho poslal do väzby za obvinenia z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Tie mali súvisieť práve so spomínanou kauzou Gorila a kupovaním si jej nahrávky.

Haščák sa po obvinení vzdal všetkých výkonných pozícií v skupine Penta, no zostal jej spolumajiteľom. V polovici júna však previedol svoj podiel vo firme na manželku a synov. V takejto situácii by sa mu možno aj nejaké tie peniažky za predaj knižky hodili. Vo väzbe sa však dlho neohrial. Po vyše mesiaci ho začiatkom januára pustili a je stíhaný na slobode.

Podnikateľ vypovedal ako svedok na súde aj v prípade Kuciak. – Foto: tasr

Haščák súkromný

Čas za mrežami však celkom možne mohol veľkopodnikateľ využiť na písanie jeho “biblie slovenskej politiky” a spraviť riadny progres. Nehovoriac o tom, že pobyt na slobode si užíva už šiesty mesiac. Ako je teda na tom aktuálne jeho kniha v deviatom mesiaci prípravy? S touto otázkou sa portál eReport obrátil priamo na Jaroslava Haščáka. Odpovedala nám za neho jeho asistentka Katarína Pjatáková.

Vzhľadom na to, že pán Haščák v súčasnosti pôsobí ako súkromná osoba, nemá záujem akokoľvek informovať spravodajské portály o svojich súkromných aktivitách,” odpísala nám Pjatáková. Jej odpoveď teda verejnosť nechala bez odpovede. Ale ktovie, možno je to len marketingová taktika pred nečakaným uvedením publikácie.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport