eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Čo hovoria najnovšie štatistiky sčítania obyvateľov? Excelentne to napreduje!

Elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám, sa začalo 15. februára a potrvá do 31. marca. Asistované sčítanie bude od apríla do konca októbra. Všetko potrebné nájdu občania na webe www.scitanie.sk.

Od 15. februára doteraz sa sčítalo vyše 71 percent obyvateľov Slovenska, čo predstavuje približne 4 milióny sčítaných. Najviac, 75,5 percenta obyvateľov, je sčítaných v Žilinskom kraji. Informovala o tom hovorkyňa Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder.

Nad 70 percent sčítaných majú aj v Trenčianskom (74 percent), Trnavskom (73 percent), Bratislavskom (72 percent) a Nitrianskom kraji (vyše 71 percent).

V Prešovskom kraji je sčítaných 67,5 percenta obyvateľov, v Banskobystrickom kraji sa elektronicky sčítalo takmer 65 percent, v Košickom kraji evidujú 63 percent sčítaných.

“Po mesiaci sčítania má Slovensko obce a mestá, kde sčítanie excelentne napreduje, ale aj obce a mestá, ktoré sa budú musieť sústrediť na zabezpečenie asistovaného sčítania, aby mohli hovoriť o úspešnom sčítaní,” zhodnotila Stauder doterajší priebeh cenzu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport