eReport.sk
Na snímke vstup do covidového pavilónu ÚVN v Ružomberku. Foto: tasr

Čo hovorí slovenská analýza o korone? Tu sú dáta za september


V septembri bolo v priemere každý deň zistených 230 nových pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Vyplýva to z analýzy šírenia ochorenia COVID-19, ktorú na základe údajov z Epidemiologického informačného systému EPIS spracovali Jana Námešná a Mária Avdičová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michal Palkovič a Roman Mezencev z technologického inštitútu v Gruzínsku. TASR o tom informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Aź 40 percent bolo bez klinických príznakov

Laboratóriá spolu vykonali 123.245 testov, z ktorých bolo prvýkrát pozitívne testovaných 7084 osôb, teda 5,7 percenta. V analyzovanom období bolo 2799 prípadov bez klinických príznakov (40 percent). Respiračnú formu ochorenia malo 3780 nakazených (53 percent).

Febrilnú formu malo 338 prípadov, v 36 prípadoch išlo o pľúcnu formu. Ojedinele sa vyskytla aj senzorická, črevná, neurologická či očná forma.

V nemocniciach skončili najmä starší ľudia

Hospitalizáciu si vyžiadalo 393 pacientov. „Najvyššia proporcia hospitalizovaných bola vo vekovej skupine 65-ročných a starších, celkom 223 osôb, to je 56,7 percenta všetkých hospitalizovaných,“ píše sa v analýze.

Najviac prípadov bolo z dvoch krajov

V priebehu mesiaca september evidujú hygienici 618 importovaných prípadov, ďalších 79 prípadov súvisí s importom. „V mesiaci september sa proporcia importovaných nákaz výrazne znížila na 8,7 percenta,“ uvádza sa v analýze.

Počas septembra úrady zaznamenali najvyšší výskyt nového koronavírusu v Bratislavskom a Žilinskom kraji.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo hovorí slovenská analýza o korone? Tu sú dáta za september

KOMENTOVALI STE: