eReport.sk
Andy Fletcher, foto:tasr

Čo bolo príčinou smrti speváka Andyho Fletchera? Lekári poznajú odpoveď

Andy Fletcher, člen britskej synth-popovej skupiny Depeche Mode, zomrel vo štvrtok vo svojom dome v Spojenom kráľovstve prirodzenou smrťou. Pod podmienkou zachovania svojej anonymity to potvrdil zdroj blízky kapele, uviedla v piatok tlačová agentúra AP.

Zomrel prirodzenou smrťou

O úmrtí svojho 60-ročného spoluhráča informovali ako prví na Twitteri zvyšní členovia tejto formácie – Martin Gore a Dave Gahan. V danom príspevku však neboli uvedené iné podrobnosti o jeho smrti okrem toho, že bola „predčasná“. Andy Fletcher bol členom Depeche Mode viac ako 40 rokov; od oficiálneho vzniku skupiny v roku 1980. Hral v nej na klávesové nástroje a staral sa aj o zákulisné záležitosti vrátane manažmentu, marketingu, financií a propagácie.

Okrem spevu sa venoval i hudbe

Ako hudobník sa sústreďoval prevažne na nenáročné popové melódie, ktoré pomohli rozšíriť charakteristický štýl temných a náladových skladieb Depeche Mode. Mimo kapelu mal Fletcher i úspešnú kariéru dídžeja. Absolvoval niekoľko medzinárodných turné, pričom počas setov často hrával exkluzívne remixy piesní Depeche Mode.

Bude vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke zo 6. februára 2014 v Bratislave Andrew Fletcher z britskej skupiny Depeche Mode vystupuje počas ich koncertu v rámci The Delta Machine Tour 2014.

Skupinu z anglického Basildonu, ktorej členmi boli aj Vince Clarke (1980–81) a Alan Wilder (198–95), uviedli v roku 2020 do Rockandrollovej siene slávy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo bolo príčinou smrti speváka Andyho Fletchera? Lekári poznajú odpoveď

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti