eReport.sk
Na snímke člen Kotlebovej ĽSNS Anton Grňo, ktorý sa zdravil „Na stráž“ v budove Najvyššieho súdu
Anton Grňo. Foto: tasr

Členom ĽSNS, ktorý zdravil pozdravom Na stráž, sa bude zaoberať Najvyšší súd

Odvolaním v prípade Antona Grňa, ktorý v máji 2018 pred pojednávacou miestnosťou na Najvyššom súde (NS) SR zvýšeným hlasom pozdravil “Na stráž!”, sa bude zaoberať budúci týždeň NS SR. Ten určil termín verejného zasadnutia na štvrtok (15.4.) Vyplýva to z rozpisu činnosti NS SR.

Antona Grňu koncom januára minulého roka samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, odsúdil na peňažný trest 5000 eur. Podľa súdu verejne prejavil sympatie k ideológii ľudáckeho režimu na Slovensku a k Hlinkovej garde.

Podal odpor voči trestnému rozkazu

V prípade, že by nezaplatil, mu sudca ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere šiestich mesiacov. Obžalovaný sa voči verdiktu odvolal.

ŠTS ho už raz trestným rozkazom uznal za vinného z prečinu sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá smeruje a v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd. Odsúdil ho na rovnaký peňažný trest. Anton Grňa však podal odpor voči trestnému rozkazu, preto bolo nariadené hlavné pojednávanie.

Tvrdí, že je nevinný

Obžalovaný pozdrav vyslovil verejne v prítomnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý práve poskytoval rozhovor médiám. NS SR vtedy rozhodoval o väzbe pre trojicu mužov obvinených z extrémizmu.

Anton Grňo dávnejšie vyhlásil, že je nevinný. V minuloročných parlamentných voľbách kandidoval za ĽSNS.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport