eReport.sk
Jaromír Čižnár Foto: tasr

Čižnárova práva ruka má nový flek. Vracia sa do verejnoprávnej televízie, no nie ako redaktorka

Dlhoročná hovorkyňa generálnej prokuratúry v časoch keď jej šéfoval Jaromír Čižnár, Andrea Predajňová, smeruje do médií. Po viacerých rokoch sa vracia na žurnalistickú pôdu do verejnoprávnej RTVS kde už v minulosti pôsobila ako redaktorka. Tentokrát však začne na úplne inej pozícii.

Vo funkcii hovorkyne skončila Andrea Predajňová minulý rok v lete keď sa s postom generálneho prokurátora rozlúčil aj Jaromír Čižnár. Hovorcovskú robotu vykonávala v inštitúcii dlhých 8 rokov.

Po odchode z generálnej prokuratúry si na niekoľko mesiacov odskočila do spravodajskej televízie TA3, aby sa v máji vrátila do RTVS odkiaľ na prokuratúru odchádzala. Ako prvý o tom informoval internetový portál omediach.com.

Nevrátila sa však ako televízna, ale podľa portálu iba ako webová redaktorka. „Pani Predajňová pracuje na sekcii nových médií RTVS od 1.5. 2021 na pozícii web redaktor. Jej úlohou je spracovávanie informácií a propagácia vysielania RTVS formou článkov na webe RTVS.sk,“ uviedla pre omediach.com hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Andrea Predajňová – Foto: FB AP

Najskôr web a potom sa uvidí

Portál ďalej píše, že skutočnosť je iná a dnes bola Predajňová predstavená ako nová editorka spravodajstva. O reakciu sme preto požiadali samotný telerozhlas, ktorý uviedol veci na pravú mieru. Hovorkyňa RTVS nás informovala, že Predajňová akuálne pracuje na pozícii nie webovej redaktorky, ale webovej editorky.

„Aktuálne pracujeme s možnosťou využitia jej pracovných skúseností a praxe v rámci sekcie spravodajstva RTVS na pozícii editor. Zatiaľ však naďalej zostáva na pracovnej pozícii, ktorú od mája v RTVS vykonáva,“ naznačil PR manažér RTVS Stanislav Čačko Predajňovej možný prechod z internetovej sekcie do televízneho spravodajstva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čižnárova práva ruka má nový flek. Vracia sa do verejnoprávnej televízie, no nie ako redaktorka

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti