Manchester City, foto:ig/champions.league

City na prahu finále, Marquinhos: Dostali sme hlúpe góly

Futbalisti Manchestru City sa výrazne priblížili k dosiahnutiu najväčšieho úspechu v klubovej histórii. V stredajšom úvodnom zápase semifinále Ligy majstrov 2020/2021 zvíťazili na trávniku Paríža St. Germain 2:1 a vypracovali si sľubnú pozíciu pred budúcotýždňovou domácou odvetou (4. mája).

Výhru dosiahli vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase, v ktorom dokázali v rozpätí šiestich minút otočiť skóre zásluhou presných zásahov Kevina De Bruyneho a parížskeho rodáka Riyada Mahreza. Desať rokov trvajúce úsilie arabských majiteľov „Citizens“ o zisk európskej trofeje nabralo po zápase v Paríži reálnejšie kontúry. Zverenci trénera Pepa Guardiolu pritom nezačali v Parku princov ideálne, v 15. minúte ich zmrazil gól domáceho kapitána Marquinhosa po rohovom kope. Vzápätí sa do nečakanej príležitosti dostal Bernardo Silva, ktorý v poslednej chvíli zachytil center Joaa Cancela, ale Keylor Navas si priestor pred ľavou žrďou postrážil. V 32. minúte mali domáci opäť namále, no pred zakončením Mahreza z bezprostrednej blízkosti bránky zasiahol Leandro Paredes.

Manchester City je blízko k postupu

„Inkasovaný gól nami nezamával. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme boli lepším tímom, záverečných desať minút znieslo najprísnejšie kritériá, chýbal iba gól. Druhý polčas bol už v našom podaní celý excelentný. Strelili sme dva góly na ihrisku súpera, ktoré nás stavajú do výhodnej pozície pred odvetou. Vieme však, že nás ešte čaká ťažkých 90 minút. PSG je tím, ktorý je schopný všetkého, a preto sa musíme mať na pozore,“ povedal Guardiola pre BT Sport.