eReport.sk
Podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický počas tlačovky v apríli 2022.
Podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický počas tlačovky v apríli 2022. Foto: tasr

Kamenický: Čistý zisk bánk dosiahol u nás vlani 1,2 miliardy eur a oproti rekordnému roku 2022 vzrástol na neuveriteľných 43 percent!

Slovenské verejné financie sú po doslova bačovaní vlád Igora Matovič a Eduarda Hegera, ale aj po sladkom „ničnerobní“ tej Ľudovíta Ódora, rozvrátené a v žalostnom stave. Komu sa ale darilo, sú banky, ktorým však chce súčasná vláda siahnuť na ich neprimerané zisky. Opozícia, ktorá tú finančnú katastrofu u nás v značnej miere zapríčinila, ale protestuje. Im je zrejme lepšie aby Slováci strádali, a banky si spokojne mastili bruchá.

Zisk prvýkrát presiahol miliardu eur

Medzi tých, ktorí poukazujú na to, že na plátanie dier v štátnom rozpočte je potrebné zobrať bankám časť ich zisku a použiť ho na pomoc ľuďom je i súčasný minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD), ktorý si na zdôraznenie svojich slov pomohol statusom na sociálnej sieti, kde zverejnil aj graf, ktorý by mal ľuďom otvoriť oči. Podľa Kamenického, a najmä podľa Národnej banky Slovenska (NBS), dosiahol v roku 2023 čistý zisk bánk dosiahol na Slovensku (po zdanení) 1,2 miliardy eur a oproti rekordnému roku 2022 dokonca vzrástol a neuveriteľných 43 percent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lex konsolidácia
  2. Smer ukončí chaos
  3. Objektivita mainstreamu nás neopúšťa

„Boli sme kritizovaní za to, že zavedením bankového odvodu (dane) sme ohrozili stabilitu slovenských bánk a že sme to mali konzultovať s ECB! Tu je graf, z ktorého musia všetkým súdnym ľuďom, ktorí si namiesto lží vážia fakty, vyliezť oči z jamôk. Čistý zisk bánk v roku 2023 dosiahol podľa dát NBS 1,2 miliardy eur, čo je o 46% viac ako v roku 2022, keď čistý zisk bánk dosiahol historický rekord cca 800 miliónov eur! Je to vôbec po prvýkrát, kedy čistý zisk bánk presiahol jednu miliardu eur!“ vysvetľuje minister financií.

Zdroj: FB / Ladislav Kamenický

„Podľa predpokladov Inštitútu finančnej politiky (IFP), po zavedení bankovej dane klesne čistý zisk bánk na Slovensku cca na úroveň rekordného roka 2022 a bude opäť narastať v ďalších rokoch nad 1 mld. eur!“ Ak toto niekto považuje za ohrozenie stability bánk na Slovensku, tak by mal podstúpiť odbornú terapiu! prízvukuje Ladislav Kamenický a dodáva, že tento graf ukáže každému, kto to ešte stále nechápe!

Zdroj: FB / Ladislav Kamenický


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Čistý zisk bánk dosiahol u nás vlani 1,2 miliardy eur a oproti rekordnému roku 2022 vzrástol na neuveriteľných 43 percent!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre