eReport.sk
Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský
Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Čistky na ministerstve zdravotníctva: Lengvarský vymenil dôležitého muža!

AKTUALIZOVANÉ – Do kresla ministra zdravotníctva si sadol len pred pár týždňami a už robí zmeny. Nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa dal na čistky. O miesto prišiel aj dôležitý muž.

Na poste štátneho tajomníka končí Peter Stachura. Na jeho miesto vláda vymenovala Kamila Száza, ktorý pôsobil ako lekár urgentného príjmu v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Stachura podľa informácií dôvod svojho odvolania nepozná.

Ďalšie odvolanie sa týka generálneho tajomníka služobného úradu Davida Hlubockého. Miesto si s ním vymení Peter Ferjančík. Ten doteraz riadil Sekciu európskych programov a projektov.

Peter Stachura – Foto: tasr

Oboch ich formálne vláda odvolala na návrh Lengvarského. „Som rád, že páni prijali moju ponuku a spoločne budeme pracovať pre systematické zlepšovanie zdravotníctva tak pre pacientov, ako aj pre lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov. Reštart nášho zdravotníctva znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície a pánov vítam vo svojom tíme,“ uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský . Na rezort nastupovali za ministra Mareka Krajčího.

Peter Stachura pôsobil ako štátny tajomník od júna minulého roka. Po tom, čo sa na Slovensku skomplikovala situácia s koronavírusom, dostal na starosť koordináciu nemocníc. Okrem toho riešil aj prevoz kritických pacientov do zahraničia a tiež výpomoc zdravotníkov zo zahraničia na Slovensku. 

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport