eReport.sk

Čistky na ministerstve?! Poslanec sa teší. Vraj skončili „najväčší špinavci“

Rušné chvíle zrejme v týchto hodinách zažívajú zamestnanci na ministerstve pôdohospodárstva. Podľa kuloárnych informácií sa totiž v rezorte po výmene ministra spustili veľké personálne čistky a končí jeden úradník za druhým.

Informáciu priniesol portál polnoinfo.sk. „Minister sa v priebehu dňa rozlúčil asi s dvadsiatkou zamestnancov,“ cituje web zdroj z ministerstva. To sa udialo vo štvrtok. Dnes sa má vraj pokračovať. Padli napríklad hlavy generálneho riaditeľa sekcie potravinárstva Jaroslava Remžu a riaditeľa rezortnej komunikácie Daniela Hrežíka. Na týchto dvoch pánov má ťažké srdce poslanec za Sme rodina Patrick Linhart. Podľa jeho slov mali dostať na sekundu padáka.

Na ministerstve mali skončiť Jaroslav Remža a Daniel Hrežík. Dlhodobo ich kritizoval koaličný poslanec. – Foto: fb/patricklinhartposlanec

„Dvaja najväčší špinavci dnes dostali na sekundu padáka! Jaroslav Remža, generálny riaditeľ sekcie potravinárstva, na ktorého som podal trestné oznámenie a ktorého vyšetruje NAKA kvôli údajným úplatkom z dôb SNS, spoločne aj s hovorcom ministerstva (tiež SNS) Danielom Hrežíkom, dnes nový minister na sekundu vyhodil,“ vytešoval sa Linhart, ktorý im vyčíta, že vraj spolu s poslankyňou za SaS Jarmilou Halgašovou bránili prijatiu potravinového semaforu, ktorý by mal spotrebiteľovi pomôcť pri výbere potravín. „Prajem im veľa úspechov v novej práci,“ dodal poslanec trochu škodoradostne.

Linhart si servítku pred ústa nedáva. Nového ministra však chváli. – Foto: tasr

Nie je žiadnym tajomstvom, že poslancovi nebol po chuti ani predošlý šéf rezortu pôdohospodárstva Ján Mičovský, ktorého častoval prezývkou „hlúpy Janko“. Z nového ministra Samuela Vlčana je oveľa viac nadšený. „Krízový manažér, bývalý štátny tajomník a poradca premiéra pre pôdohospodárstvo má moju plnú dôveru. Nestráca čas a prvým krokom ma už presvedčil, že na to má,“ voľká si Linhart, ktorý je zrejme spokojný s personálnymi čistkami na ministerstve. Podľa medializovaných informácií skončili napríklad aj šéf sekcie kontroly a obchodné dozoru Martin Pavluvčík, šéf odboru hospodárskej správy a služieb Tomáš Bohunický, šéfka verejného obstarávania Jana Gocká či šéf útvaru rezortnej informatiky Peter Lukáč.

Ministerstvo však o čistkách nehovorí. Práve naopak, ľudia vraj odchádzajú z vlastnej vôle. „Ukončenie štátnozamestnaneckého pracovného pomeru bolo na základe vlastných žiadostí dotknutých zamestnancov a v súlade so zákonom. Viac informácií vzhľadom na to, že proces ešte nie je ukončený, nebudeme poskytovať,“ uviedli stroho z odboru komunikácie.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport