tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/anton garin

Čína zakázala vysielanie BBC World News! Sme najdôveryhodnejší, bráni sa mediálny gigant

Čína zakázala vo štvrtok na svojom území vysielanie britskej televíznej stanice BBC World News. Dôvodom je šírenie nepravdivých informácií, uviedla agentúra AFP s odvolaním sa vyhlásenie čínskeho regulačného úradu.

Britský vysielateľ podľa regulačného úradu závažným spôsobom porušil zásady televízneho vysielania, vrátane požiadavky, že „spravodajstvo má byť pravdivé a vyvážené“ a nemá „poškodzovať národné záujmy Číny“. Úrad zároveň oznámil, že zamietol žiadosť BBC o predĺženie televíznej licencie o ďalší rok.

V Číne už zakázali aj Facebook či Google

BBC v reakcii vyjadrila sklamanie z tohto kroku čínskeho regulačného úradu. „BBC je najdôveryhodnejšou svetovou spravodajskou stanicou a o udalostiach z celého sveta informuje vyvážene a nestranne“, cituje AFP z vyjadrenia hovorkyne stanice. BBC World News sa tak pridala k ďalším médiám a webovým stránkam, ako sú Google, Facebook, Twitter, Wikipedia a Instagram, ktoré nie sú v Číne dostupné. Čínska vláda minulý týždeň kritizovala BBC za odvysielanie dokumentu, obsahujúceho podľa nej „falošné správy“ o snahe Pekingu utajiť zdroj pandémie nového koronavírusu, ktorý sa začal šíriť koncom roka 2019 z čínskeho mesta Wu-chan. BBC sa vyjadrila, že svoju reportáž považuje za „vyváženú“ a „nestrannú“.

Rozhodovala komunistická strana

Britský úrad pre rozhlasové a televízne vysielanie (Ofcom) odobral minulý štvrtok vysielaciu licenciu čínskej štátnej anglickojazyčnej televízii CGTN po tom, čo vyšlo najavo, že jej vlastnícka štruktúra porušuje britské zákony. Podľa úradu o obsahu vysielania rozhodovala v konečnom dôsledku vládnuca komunistická strana, čo je v rozpore s britskými zákonmi, podľa ktorých vysielatelia nemôžu byť ovládaní politickými subjektmi. Regulačný úrad dodal, že stále prebieha vyšetrovanie údajných porušení pravidiel nestrannosti, ktoré bude ukončené „čoskoro“.

Čína vyzýva Britániu, aby ukončila politickú manipuláciu

Podľa Pekingu však ide o „politické“ rozhodnutie založené za „ideologických predsudkoch“. „Čína vyzýva Britániu, aby okamžite ukončila politickú manipuláciu a napravila svoje chyby,“ povedal len deň na to hovorca čínskeho rezortu diplomacie Wang Wen-pin. Televízia CGTN za rozhodnutím Londýna vidí podľa svojho stanoviska zverejneného na sociálnej sieti Weibo „manipuláciu krajne pravicových skupín a protičínskych síl“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína zakázala vysielanie BBC World News! Sme najdôveryhodnejší, bráni sa mediálny gigant

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku