eReport.sk
Ivan Korčok (nominant SaS). Foto: tasr

Čína varovala Slovensko a Česko pred následkami návštevy taiwanskej delegácie

Čína v piatok varovala Slovensko a Česko, že príjme “nevyhnutné opatrenia” na ochranu svojej suverenity. Peking takto reagoval na nadchádzajúcu cestu taiwanského ministra zahraničných vecí Josepha Wu Čao-siea, ktorý sa budúci týždeň chystá navštíviť tieto dve krajiny, informovala agentúra Reuters.

Peking, ktorý považuje demokratický Taiwan s jeho vlastnou autonómnou vládou za súčasť jedinej Číny, vždy pobúri, keď taiwanská delegácia vycestuje na návštevu inej krajiny. Tieto návštevy totiž v Pekingu vnímajú ako podporu nezávislosti Taiwanu, vysvetľuje Reuters. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin uviedol, že Peking bude pozorne sledovať “pobehovanie” taiwanského šéfa diplomacie.

Čína chce prijať nevyhnutné kroky

Na otázku, či Čína plánuje prijať kroky proti Slovensku a Česku, Wang Wen-pin odpovedal: „Prijmeme náležité a nevyhnutné kroky na ráznu ochranu národnej suverenity a územnej celistvosti. Nikto by o tomto nemal mať nijaké ilúzie.” Taiwanské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že Wu budúci týždeň navštívi počas svojej zriedkavej cesty do Európy Slovenskú a Českú republiku.

Viac zo zahraničia:

Hovorkyňa taiwanského rezortu diplomacie Joanne Ou Ťiang-an novinárom povedala, že Wu najskôr navštívi v utorok Slovensko, kde sa zúčastní na konferencii na tému Odolnosť a globálna ekonomická spolupráca po pandémii, ktorú organizuje slovenský think-tank Globsec.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína varovala Slovensko a Česko pred následkami návštevy taiwanskej delegácie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport