eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Čína je odhodlaná bojovať do konca, aby Taiwanu zabránila vyhlásiť nezávislosť

Čína bude „bojovať až do samého konca“, aby zabránila Taiwanu vo vyhlásení nezávislosti. V nedeľu to podľa agentúry AFP uviedol čínsky minister obrany Wej Feng-che. Stalo sa tak v čase, keď pre tento ostrovný štát stúpa napätie medzi Spojenými štátmi a Čínou.

„Budeme bojovať za každú cenu a až do samého konca. Toto je pre Čínu jediná voľba,“ povedal Wej Feng-che na bezpečnostnom summite v Singapure. Varoval, že tí, ktorí sa usilujú o nezávislosť Taiwanu v snahe rozdeliť Čínu, určite nedosiahnu svoj cieľ. „Nikto by nemal podceňovať rozhodnosť a schopnosť čínskych ozbrojených síl chrániť územnú celistvosť Číny,“ varoval Wej Feng-che.

Prejav čínskeho ministra zaznel deň po tom, čo americký minister obrany Lloyd Austin obvinil Čínu z „provokatívnych a destabilizačných“ vojenských aktivít v blízkosti Taiwanu.

Austin a Wej sa v piatok stretli v Singapure. Obe strany zopakovali, že by chceli svoje vzťahy zlepšiť, nič však nenasvedčuje tomu, že by v riešení nezhôd došlo k prelomu, konštatuje agentúra Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína je odhodlaná bojovať do konca, aby Taiwanu zabránila vyhlásiť nezávislosť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie