eReport.sk
Jana Bittó Cigániková (SaS).
Jana Bittó Cigániková (SaS). Foto: tasr

Cigániková vulgárnemu Matovičovi: Igor, si ty normálny? Toto už lezie ľuďom na nervy!

Financmajter Igor Matovič obhajoval v parlamente pred poslancami svoj nápad s 500-eurovými poukazmi pre dôchodcov. Najnovšie im chce pridať aj 100 eur na energie. Počas svojho miestami vulgárneho príhovoru pourážal koho sa dalo. Liberálka Jana Bittó Cigániková to už nevydržala a zobrala si slovo. Expremiérovi v takmer 2 minútovom monológu vytkla jeho správanie.

Matovičovi nečakane prvý krok vyšiel a plénum schválilo, že návrh na poukazy za očkovanie prerokuje v tzv. zrýchlenom režime. Expremiér verí, že sa nájde sociálne cítenie v opozičnej Pellegriniho strane, keďže jeho koaličný partner SaS ho s týmto nápadom vykopol z dverí.

Počas svojho príhovoru poslancom viackrát zaútočil na liberálov, že nemajú sociálne cítenie a nezáleží im na životoch dôchodcov, či dokonca seniorom tie peniaze závidia. „Prepáčte, naozaj ma ako ministra financií nezaujímajú tie sračky o tom, keď tu niekto bude hovoriť, že či si to môžeme dovoliť a kde sme to vytiahli zo špajze tie peniaze,” kričal Matovič v emotívnom vystúpení.

Cigánikovú týmito rečami poriadne vytočil. Zobrala si teda slovo a spustila. „Igor, si ty normálny? Uvedomuješ si, ako toto lezie ľuďom na nervy? 80 percent, alebo 90 percent tvojho vystúpenia, ty, potom ako predseda finančného výboru vystúpi vecne a technicky, ty kopeš do koaličného partnera. Len preto, lebo si dovolí dávať vecné, normálne pripomienky. Prosím ťa pochop, že vecná pripomienka nie je osobný útok. Je neuveriteľné, čo ty robíš so svojím mandátom. Ty si ho dostal, nie Saska, nie Sme rodina, nie OĽANO, ale ty konkrétne si od ľudí dostal mandát, aby si zmenil krajinu k lepšiemu. A čo s tým robíš? Len to, že kopeš okolo seba vždy keď niekto povie, že nie si najmúdrejší a tvoje nápady majú chybu. Tento nápad má konkrétne chyby,” chŕlila nemilosrdne výčitky šéfka zdravotníckeho výboru.

Opiera sa o argumenty predsedu finančného výboru a jej straníckeho kolegu Mariána Viskupiča. „Ty chceš dať 500 miliónov ľuďom, ktorých liečba by stála 200 miliónov a očkovanie 16 miliónov. Čo je na tom zlá výhrada? Prečo obviňuješ niekoho, kto ti toto povie?” nedala sa liberálka.

Zdroj: FB/janabittociganikova

Na záver ešte dodala, že nerozumie, že Matovič nevie pochopiť, čo robí s dôverou ľudí. „Uvedom sa a prestaň s týmto,” ukončila svoje vystúpenie v parlamente.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková vulgárnemu Matovičovi: Igor, si ty normálny? Toto už lezie ľuďom na nervy!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti