eReport.sk
foto: facebook J. C.

Cigániková si zastala vakcínu od AstraZeneca: Niektorým sa oplatí, aby mala „zlú povesť“

Predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková víta iniciatívu ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského umožniť voľný výber vakcíny. O tejto požiadavke podľa Bittó Cigánikovej hovorili aj na parlamentnom zdravotníckom výbore približne pred dvoma mesiacmi.

Tento krok podľa nej pomôže zvýšiť zaočkovanosť na Slovensku. Koaličná poslankyňa víta aj to, že sa do budúcna bude naďalej pokračovať v očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.
„Nepoznám žiadne regulárne a pádne dôvody na to aby sme ju vyradili s očkovacej stratégie,“ povedala s tým, že jednu takúto vakcínu Slovensko nakupuje približne za 1,20 eura, kým iné vakcíny stoja od 15 do 20 eur, keďže Európska únia investovala pri tejto vakcíne do výroby.

Bittó Cigániková si myslí, že niektorým sa oplatí, aby táto vakcína mala „zlú povesť“, pritom výsledky má ako iné vektorové vakcíny. Riziko krvných zrazenín je podľa jej slov oveľa nižšie ako šanca, že niekomu na dom spadne lietadlo. „Nikto netvrdí, že vakcíny sú bez akýchkoľvek možných následkov, ale AstraZeneca poctivo priznáva, že 34 stotisícin percenta je šanca, že bude problém. Naopak, spoločenský prínos je obrovský,“ dodala.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport