eReport.sk
foto: tasr

Cigániková o Matovičovom nápade s 25 % DPH: Je to chrapúnstvo. Ide dávať Borisovým deťom!

Zdá sa, že expremiér Igor Matovič vie, ako vytvoriť drámu. Po uvoľnení opatrení sa totiž nechal počuť, že by nebolo zlé zvýšiť DPH na 25 %, aby sme mohli prispieť na rodinné prídavky. Jeho nápad vyvolal vlnu pobúrenia najmä v strane SaS. Jana Bittó Cigániková už otvorene hovorí o konflikte medzi Matovičom a šéfom liberálov Richardom Sulíkom.

„Ja by som sa chcela pána Matoviča opýtať, že prečo chce zobrať peniaze z výplaty šičke z Brezna, ktorá deti nemá, alebo dôchodcovi, alebo každému, kto bude platiť nejakú DPH a chce ich dať napríklad deťom Borisa Kollára,“ rozčúlila sa Cigániková nad nápadom ministra financií. Podľa nej ide iba o zastierací manéver a zvýšená DPH má vykryť nie príliš šťastný nákup antigénových testov.

Cigániková vidí za zvyšovaním DPH snahu o vykrytie nákupu testov. – Foto: tasr

„Keď prídavky na deti, samozrejme áno, ale rodinám, ktoré to potrebujú, deťom, ktoré to potrebujú a nech sú to udržateľné peniaze a nie na úkor toho, že nakúpim testy za trištvrte miliardy a potom pacnem 25 % nú daň pre všetkých, aby to zaplatili a tvárim sa, že je to na rodinné prídavky. No nie, keby sme nenakúpili testy, máme aj na rodinné prídavky,“ tvrdí šéfka zdravotníckeho výboru, ktorá má tiež s Matovičom konflikt, ktorý mal vyústiť až do trestného oznámenia. To však ešte Cigániková nepodala, po obnovení vlády nechcela vyvolávať ďalší konflikt a trvala iba na ospravedlnení medzi štyrmi očami. Ani k tomu však zatiaľ nedošlo.

Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V.

S Matovičom je svet vraj iba o konfliktoch. Ďalší sa už rysuje. – Foto: tasr

Podľa Cigánikovej je vylúčené, že SaS podporí Matovičov nápad na zvýšenie DPH. Na otázku, či si myslí, že je na obzore ďalší konflikt medzi Matovičom a jej straníckym šéfom Sulíkom, odpovedala. „Áno, myslím si, že bude konflikt, lebo s Igorom je svet len o konfliktoch, ako sme zistili.“ Našu politickú scénu tak zrejme čakajú ďalšie horúce dni.

V nedeľu večer zverejnil expremiér siahodlhý status, v ktorom sľubuje, že vyráža do boja. „Mám už dosť tých sladkých rečí, ako nám všetkým na rodinách záleží, ale v skutočnosti pre ne hovno dlhé roky robíme. Mám už dosť zbabelcov, ktorí radšej naložia do gatí, ako by sa mali postaviť zbohatlíkom a podvodníkom. Neprišiel som sa do politiky s holými rukami biť s mafiou preto, aby som si nad úbohou situáciou státisícov rodín v strachu o percentíčka teraz zakrýval oči. Idem do boja. Za spravodlivosť, za rodiny, za slabších. Bez ohľadu na cenu a následky,“ nechal sa počuť Matovič. Naopak Cigániková za tým všetkým vidí snahu kupovať si voličské hlasy. „A keď sa to urobí potom, ako niekto minie trištvrte miliardy na testy, alebo pol miliardy na testy, lebo tie prepočty sú rôzne, tak je to chrapúnstvo,“ dodala.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport