eReport.sk
Dominika Cibulková, foto:ig/cibulková

Cibulková ide motivovať! Stala sa tvárou kampane, ktorá má priviesť deti k športu

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala ambasádorkou projektu Olympijský odznak všestrannosti (OLOV), ktorý funguje pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). V spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) je jeho cieľom podporiť všestranný pohybový rozvoj žiakov.

Motivovať deti k pohybu

Projekt je určený pre žiakov 6.-9. ročníka základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročných gymnázií. Spustili ho v septembri a pozostáva z viacerých cvičení, pričom každý zapojený žiak získa podľa úrovne jeden z troch odznakov všestrannosti – zlatý, strieborný či bronzový. Doposiaľ sa zaregistrovalo viac ako 400 škôl.

Cibulková cvičila s deťmi

Cibulková absolvovala v októbri vo viacerých školách ukážkové hodiny a zacvičila si spolu so žiakmi aj jednotlivé disciplíny OLOV. „Atmosféra v každej telocvični i v školách bola skvelá. Deti do cvičenia dali maximum. Ja som sa ich zase snažila čo najviac povzbudzovať a hnať dopredu,“ uviedla Cibulková pre oficiálnu webstránku SOŠV.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Blaha je blázon
  3. John Tavares, Toronto
  4. Grécky tenista Stefanos Tsitsipas

Deti majú radi pohyb, vidím to aj u svojho syna. Je potrebné ich len motivovať a podporovať v tom, aby sa hýbali. Z vlastných skúseností viem, že deti sa na spoločný čas so známymi športovcami tešia a po ňom sú motivované urobiť niečo pre seba,“ dodala Cibulková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cibulková ide motivovať! Stala sa tvárou kampane, ktorá má priviesť deti k športu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php