eReport.sk
Chystá sa veľké stretnutie
Lídri Spojených štátov, Japonska, Indie a Austrálie sa 24. septembra 2021 stretli v Bielom dome. Foto: tasr/ap

Chystá sa veľké stretnutie: Biden vo Washingtone privíta Módího. O čom budú rokovať?

Chystá sa veľké stretnutie. Prezident USA Joe Biden prijme 22. júna vo Washingtone na štátnej návšteve indického premiéra Naréndru Módího. V stredu to oznámil Biely dom.

Chystá sa veľké stretnutie

Návšteva potvrdí „hlboké a úzke partnerstvo“ oboch krajín a posilní „spoločný záväzok Washingtonu a Naí Dillí voči slobodnému, otvorenému, prosperujúcemu a bezpečnému indicko-tichomorského regiónu,“ uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu. Návšteva posilní „spoločné odhodlanie oboch krajín pozdvihnúť strategické technologické partnerstvo vrátane obrany, čistej energie a vesmíru“, uvádza sa vo vyhlásení. Biely dom dodal, že obaja lídri budú diskutovať aj o spolupráci pri riešení spoločných problémov od zmeny klímy až po rozvoj pracovnej sily a zdravotnú bezpečnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin demonštruje svoju enormnú silu!
  2. na víťazstvo vo vojne potrebujete zbrane, zbrane a ešte ďalšie zbrane
  3. obilie z Ukrajiny
  4. Vučič s nečakaným rozhodnutím

O čom budú rokovať?

Pôjde o Módího prvú štátnu návštevu USA. V roku 2021 navštívil Washington v rámci stretnutia lídrov zoskupenia s oficiálnym názvom Štvorstranný bezpečnostný dialóg (anglická skratka QUAD), ktorý okrem USA a Indie združuje aj Austráliu a Japonsko. Ešte predtým Biden Módiho privítal v Oválnej pracovni. Štátne návštevy majú slávnostnejší priebeh než bežné stretnutia amerických prezidentov so zahraničnými lídrami. Jej súčasťou bude aj štátna večera.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystá sa veľké stretnutie: Biden vo Washingtone privíta Módího. O čom budú rokovať?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php