eReport.sk
Foto: tasr

Chvíle HRÔZY v Prešove: Požiar zachvátil obytný dom, z miesta hlásia obete!

Dve obete si vyžiadal požiar, ku ktorému došlo vo štvrtok (24. 11.) pred polnocou v bytovom dome na Prostějovskej ulici v Prešove. Pre TASR to potvrdil primátor Prešova František Oľha. V meste bola vyhlásená mimoriadna situácia, aktuálne zasadá krízový štáb.

Požiar obytného domu

„Počas zásahu boli identifikované dve obete. Je to obrovská tragédia,“ uviedol pre TASR primátor. Obyvatelia bytového domu boli podľa jeho slov evakuovaní, väčšinu z nich si zobrali k sebe príbuzní alebo známi. „Deväť osôb je ubytovaných v náhradnom ubytovaní,“ spresnil Oľha. Príčinu požiaru nateraz mesto nepozná.

Odstavili plyn

V bytovom dome je odstavený plyn, sú poškodené rozvody tepla, rozvody vody a elektrina je len v núdzovom stave. „Zatiaľ je bytový dom neobývaný. V piatok dopoludnia musia miesto požiariska skontrolovať statici a posúdiť, či zvyšné časti domu, okrem tých zničených, sprístupníme obyvateľom na bývanie alebo budeme musieť hľadať alternatívu,“ vysvetlil Oľha.

Pomoc prisľúbila vláda

Pomoc mestu podľa neho prisľúbila aj podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá situáciu konzultovala s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Radičová je predsedníčkou Nadácie Otvorenej spoločnosti
  2. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský odpovedá na otázky novinárov.
  3. Šéfka Európske komisie Ursula von der Leyenová
  4. Ilustračné foto - referendum v Sliači

Ako TASR informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Zásah bol ráno ukončený a požiar je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chvíle HRÔZY v Prešove: Požiar zachvátil obytný dom, z miesta hlásia obete!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti