foto zo zápasu, autor

Chudobné víťazstvo po rozpačitom výkone

Spartakovci si v zápase so Zlatými Moravcami splnili bodovú povinnosť. Herne nepresvedčili. V chladnom popoludní zahriali divákov iba tri body získané do tabuľky Niké ligy za najtesnejšie víťazstvo 1:0

Spartak Trnava 1:0 ViOn Zlaté Moravce (1:0)

Góly : 28.Azango

Zostavy

Spartak

Takáč – Šulek (43.Breznik), Kóša, Štetina, Koštrna – Zeljković, Štefánik (63.Bainović) – Ofori (75.Procházka) – Daniel, Ďuriš, Azango

ViOn

Knobloch – Sluka, Čonka, Suľa, Majdan – Duga, Gono (58.Čerepkai) – Nsumoh (46.Mondek), Brenkus (72.Weir), Švec – Balaj (46.Mijić)

ŽK:Sluka, Suľa, Čonka

Rozhodovali : Marhefka – Poláček, Roszbeck

Diváci : 3468

Ďuriš nechal súpera dýchať a bojovať o body

Po úvodnej nudnej štvrťhodine zahrial riedko zaplnený trnavský štadión peknou strelou Ďuriš, no brankár Knobloch vyrazil na roh. Ten zahral Štefánik katastrofálne a tak z neho nebezpečenstvo pre hostí nehrozilo ani náhodou. Ďalšia situácia, ktorá stojí za zmienku je Danielov výborný adresný center, ktorý tesne nedočiahol Ďuriš. V 23. minúte prítomných o svojej prítomnosti na ihrisku presvedčili aj hostia, no Brenkusov pokus ohrozil divákov na severnej tribúne. V 28. minúte Trnavčania otvorili skóre, keď odrazenú loptu po Štefánikovej štandardke upratal do siete Azango. Nadviazal tak na svoje dva góly z minulého týždňa z víťazného zápasu na ihrisku Trenčína. Po desiatich minútach, keď si obe mužstvá vybrali oddychový čas, si Ďuriš dobre prebral loptu v pokutovom území súpera, avšak zakončil vysoko nad bránu. Trnavský útočník zahodil o chvíľu ďalšiu dobrú príležitosť, keď ho prihrávkou našiel Azango. Škoda, pretože tak skúsený forward by mal minimálne jednu z podobných šancí premeniť. A tak sa šlo na prestávku do kabín za stavu 1:0 pre Trnavčanov.

Slabý druhý polčas, hrejú iba tri body

Po príchode na druhý polčas si hlavné slovo nepochopiteľne zobral hlavný rozhodca Marhefka. Jeho nepresné verdikty zdvihli tlak nielen fanúšikom, ale aj členom realizačného tímu Spartaka. V 53. minúte mohol vyrovnať striedajúci hrotový útočník hostí Mijić, no Trnava sa aj so šťastím ubránila. Domáci sa aktivitou ozvali o desať minút. Oforiho strela po odrazenej lopte však skončila na tribúne. Poslednú štvrťhodinu otvoril striedajúci Procházka strelou, s ktorou si brankár hostí bez problémov poradil. V záverečnej desaťminútovke ratoval útok hostí v poslednej chvíli Štetina. Päť minút pred koncom si zavaril hosťujúci brankár po malej domov, no na poslednú chvíľu stihol loptu odkopnúť. Nepresvedčivý výkon domácich podčiarkla situácia zo záveru zápasu. Kóša zbytočne zahral prudkú malú domov, brankár Takáč sa pošmykol a hostia sa takmer dostali k vyrovnaniu, Takáč nakoniec stihol situáciu zachrániť. Chladný druhý polčas zo strany domácich sa prispôsobil chladnému novembrovému podvečeru, fanúšikov zahriali iba tri body do tabuľky za chudobné jednogólové víťazstvo.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík (tréner Trnavy)

Dnes to bolo pre nás dôležité víťazstvo, potvrdiť výsledok z Trenčína. Zápas sme zvládli silou vôle. Chalani to odpracovali, nebol to z našej strany oslňujúci výkon, lopta dnes chalanov neposlúchala. Dali sme gól zo štandardky, škoda, že Mišo Ďuriš nepridal druhý gól. Cez polčas sme si hovorili, že to musíme dobojovať, aby sme súpera nepúšťali do streleckých možností a to sa nám podarilo. Zápas sme uhrali na 1:0. Som spokojný, mali sme štvrtý zápas po sebe na tretí deň. Je cítiť, že nestačíme mužstvo ideálne pripraviť. Dôležité je, že bodujeme, zaváhanie sme mali iba proti Slovanu, postupujeme aj v Slovenskom pohári, v lige sme sa dotiahli k mužstvám, ktoré mali výborný štart do sezóny, takže z tohto pohľadu sme spokojní.

Vladimír Cifranič ( tréner ViOnu)

Chceli sme využiť nahustený program Trnavy, predsa hrajú na troch frontoch, majú svoje problémy. My sme museli tiež improvizovať v zostave. Rozhodla štandardná situácia, opakujeme sa zápas čo zápas. Bez strely na bránu nemôžeme uspieť. Šancí nebolo veľa ani na jednej strane, ale z našej strany, pokiaľ ide o ofenzívu chýbala väčšia kvalita, kreativita. Okrem Mijićovej situácie sme na bránu nevystrelili. Trnava dala gól a zaslúžene zvíťazila.