tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zuzana Čaputová hovorí na 77. Valnom zhromaždení OSN 20. septembra 2022 v New Yorku.
Zuzana Čaputová hovorí na 77. Valnom zhromaždení OSN 20. septembra 2022 v New Yorku. Foto: tasr/ap

Chmelár upozornil Čaputovú: Byť hlasom Ukrajiny neznamená byť hlasom Zelenského režimu!

Politický analytik a komentátor Eduard Chmelár reaguje na tvrdenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej, že „Slovensko chce byť hlasom Ukrajiny“. Prezidentka to vyhlásila na Valnom zhromaždení OSN. Chmelár upozorňuje, že záujmy Slovenska by mali byť predovšetkým mierové.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke americkí vojaci stoja po prílete na americkú vojenskú základňu v nemeckom Wiesbadene.
  2. Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová

„Zuzana Čaputová na pôde OSN vyhlásila, že Slovensko chce byť hlasom Ukrajiny. Byť hlasom Ukrajiny však neznamená byť hlasom Zelenského režimu, ale aj byť hlasom tých Ukrajincov, ktorí nechcú vojnu a predovšetkým byť hlasom obyvateľov Donbasu, ktorí trpia najviac. Je neuveriteľné, že prezidentka Slovenskej republiky vyzvala práve v prejave na najväčšom diplomatickom fóre nie na mier, ale na vojenskú pomoc Ukrajine, veriac v jej vojenské víťazstvo,“ skonštatoval na sociálnej sieti.

Zabudla na Juhosláviu?

Prezidentka mala ďalej na pôde OSN odignorovať hocijaké iné európske konflikty, v ktorých nemalo prsty Rusko. Podľa svojich vlastných slov pri tom menovala rôzne agresie v Európe. Zabudla napríklad na postup NATO v bývalej Juhoslávii.

„Je poburujúce, že zavádzala, keď uviedla, že toto nie je prvá agresia v Európe, no uviedla len ruské a „zabudla“ na agresiu NATO v bývalej Juhoslávii. Ani slovo o diplomacii. Vladimír Putin dnes vytrel zrak všetkým naivným hlásateľom víťaznej ukrajinskej ofenzívy a slaboduchým propagandistom, ktorí si nič iné ako vojenské víťazstvo nepripúšťajú: dnešným dňom vyhlásil čiastočnú mobilizáciu a povolal do vojny ďalších 300 000 vojakov. Je strašné, že tak urobil v Svetový deň mieru. No ešte strašnejšie budú následky tohto rozhodnutia, ktoré signalizujú, že vojna bude ešte dlhšia a krvavejšia,“ uzavrel vo svojom statuse Chmelár.

Čaputová: Ukrajinu podporujeme aj vojensky

„Demokratický svet a my všetci musíme byť hlasom Ukrajiny. Hlasom, ktorý bude pamätať a ktorý bude konať, aby sa už nikto nikdy nedopustil takýchto zverstiev,“ apelovala podľa správy TASR z 20. septembra slovenská prezidentka na svetových lídrov. Čaputová vyhlásila, že Slovensko je priamy sused Ukrajiny a vojna ohrozuje aj jeho bezpečnosť. „Nie sme najväčšou, ani najbohatšou krajinou sveta, dlho sme boli závislí na dodávkach energií z Ruska. Uprednostnili sme však ochranu našich základných hodnôt. Na Rusko sme uvalili sankcie a Ukrajinu podporujeme aj prostredníctvom vojenskej pomoci,“ dodala slovenská hlava štátu vo všeobecnej rozprave na 77. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár upozornil Čaputovú: Byť hlasom Ukrajiny neznamená byť hlasom Zelenského režimu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku