Chelsea vs. Real
Chelsea vs. Real, foto:ig/real

Chelsea sa raduje z postupu, Realu ušlo finále pomedzi prsty

Futbalisti FC Chelsea postúpili do finále Ligy majstrov. V stredajšej domácej semifinálovej odvete zdolali Real Madrid 2:0 vďaka gólom Tima Wernera a Masona Mounta. Úvodné stretnutie sa v španielskej metropole skončilo remízou 1:1. Finálovým súperom Londýnčanov bude 29. mája v Istanbule v čisto anglickej konfrontácii Manchester City.

Realu sa stihol uzdraviť kapitán a stopér Sergio Ramos, v porovnaní s prvým meraním síl mu však v strede obrany chýbal zranený Raphael Varane. Domáci od úvodného výkopu vyrukovali s vysokým napádaním a nedovoľovali súperovi rozvíjať súvislejšiu ofenzívu. O strelu z diaľky sa pokúsil Toni Kroos, ale lopta nenarobila brankárovi Edouardovi Mendymu výraznejšie problémy. Na opačnom konci odpovedal tvrdou ranou z veľkej vzdialenosti Antonio Rüdiger, Thibaut Courtois v bránke hostí ju vyrazil. „Modrí“ boli dôrazní v osobných súbojoch a vykrývali priestor, čím nútili Madridčanov k hre do šírky.

Chelsea Londýn porazila futbalistov Realu

V 26. minúte domáci prvýkrát stopercentne nepokryli Karima Benzemu, ktorý im dal gól minulý týždeň. Madridský útočník sa uvoľnil otočkou na hranici pokutového územia a jeho zakončenie k žrdi s námahou vyškriabal Mendy. Real zahrával rohový kop, z protiútoku však inkasoval. Po efektívnej kombinácii sa do šestnástky vrútil Kai Havertz, jeho lob ponad Courtoisa sa odrazil od brvna a Werner hlavou doťukol loptu do prázdnej bránky.

Zdroj: video:ig/chelsea

Real Madrid početné príležitosti nevyužil a tak v závere zápasu v 85. minúte si pripísal svoj doposiaľ najdôležitejší gól kariéry, mladíček Mason Mount, ktorý uzatvoril výsledok zápasu na konečných 2:0. Londýnčania sa do finále LM prebojovali tretíkrát v klubovej histórii, pri predchádzajúcej účasti v roku 2012 zdvihli trofej nad hlavu po víťazstve nad Bayernom Mníchov.