eReport.sk
Thomas Tuchel spolieha na svojich zverencov

Chelsea rýchlo našla náhradu za vyhodeného Lamparda

V pondelok sme sa dozvedeli síce očakávanú ale nepochopiteľnú správu a to, že bývalý reprezentant Anglicka Frank Lampard končí na lavičke londýnskej Chelsea a dnes už vieme meno jeho nástupcu.

Vedenie klubu s náhradou klubovej legendy príliš dlho nečakalo. Rozhodovalo sa medzi dvojicou krajanov Julianom Negelsmmanom, ktorý aktuálne trénuje bundesligové Lipsko, či Thomasom Tuchelom, ktorého v PSG nahradil Mauricio Pochettino. Chelsea stiahla po druhej možnosti a tak mohol dnes nemecký tréner podpísať s “The Blues” zmluvu. Tuchel bude v poradí 13. koučom Chelsea od roku 2003, keď sa majiteľom klubu stal Roman Abramovič. Paríž St. Germain priviedol k dvom titulom v Ligue 1 a v uplynulej sezóne postúpil s francúzskym tímom do finále prestížnej Ligy majstrov. Koncom decembra s ním však vedenie PSG ukončilo spoluprácu.

Foto: ig/chelseafc

Lampard sa počas úspešnej hráčskej kariéry stal na Stamford Bridge klubovou ikonou. Na lavičke bývalého klubu však vydržal ako hlavný tréner len 18 mesiacov. V minulej sezóne, keď mal klub pozastavené prestupy, sa dostal zo 4. miesta tabuľky do Ligy majstrov a hral aj finále FA Cupu. V novej sezóne Lampard zabudoval do zostavy aj mladíkov, ale po sľubnom vstupe do ročníka prišlo k veľkému útlmu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chelsea rýchlo našla náhradu za vyhodeného Lamparda

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti