Chelsea aj Bayern zvíťazili a postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov

Futbalisti Chelsea Londýn a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov. Londýnčania v osemfinálovej odvete zvíťazili nad Atleticom Madrid 2:0. V úvodnom dueli v Bukurešti uspeli 1:0. Bayern v pozícii obhajcu trofeje zdolal doma Lazio Rím 2:1, pred tromi týždňami triumfoval 4:1.

Postúpil Real aj Manchester City

V utorok sa medzi elitnú osmičku prebojovali Real Madrid a Manchester City, minulý týždeň si postup zabezpečili hráči Borussie Dortmund, FC Porto, FC Liverpool a Paríža St. Germain. Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca o 12.00 SEČ vo švajčiarskom Nyone – sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Nevýrazný Suarez

Na začiatku druhého polčasu poslal tréner Atletica Diego Simeone na ihrisko Maria Hermosa v snahe oživiť hru, tón však naďalej udávala Chelsea. V 48. minúte mohli hostia ďakovať Oblakovi, ktorý zneškodnil šancu Wernera. Slovinský reprezentant podržal Atletico aj pri strele Ziyacha do šibenice, ktorú vyrazil na rohový kop. Po necelej hodine hry stiahol Simeone z trávnika nevýrazného Luisa Suareza, ktorého nahradil Angel Correa.