eReport.sk
hlavné mesto Valleta
Hlavné mesto Malty, Valleta, foto:shutterstock

Chceš si užiť dovolenku a popri tom zarobiť? Navštív túto krajinu!

Pandémia zasiahla všetky krajiny na svete, teda okrem Severnej Kórei, avšak tá je známa tým, že mnoho informácii skresľuje či tají. Rôzne priemysle, odvetvia a najmä cestovný ruch utrpeli “klinickú smrť”. Krajiny, ktoré prakticky žili z turizmu sú na pokraji krachu a hľadajú rôzne cesty ako ho aspoň z časti obnoviť .

So zaujímavým nápadom prišla Malta. Tá sa rozhodla prilákať čo najviac ľudí počas sezóny svojským spôsobom. Turistom, ktorí zavítajú na ostrov v Stredozemnom mori a ubytujú sa v jednom z tamojších hotelov, dá za ich pobyt vreckové 200 euro. Nie je to super? Užiť si krásnu dovolenku a popri tom, ešte aj zarobiť?. Vládny program len pred pár dňami predstavil minister pre cestovný ruch Clayton Bartolo.

Malta láka turistov naozaj zaujímavým spôsobom – Foto: ig/lovinmalta

Najnovšie údaje Svetovej rady pre cestovný ruch, zobrazujú, že turizmus tvorí až 27 % maltskej ekonomiky. Krajina prilákala v roku 2019 viac ako 2,7 milióna zahraničných turistov. Počas pandémie však turizmus v krajine klesol o viac ako 80 % od začiatku koronakrízy.

Krásna ostrovná krajina v Stredozemnom mori – Foto: ig/lovinmalta

Čo sa týka bezpečnosti a prípadného rizika nákazy, patrí Malta medzi premiantov Európskej únii. Prvou dávkou stihla zaočkovať už viac ako 40% celkovej populácii. Rovnako ako iné krajiny i maltská vláda podporuje zaužívanie tzv. COVID pasu a podporuje aj návrat britských občanov, ktorí počas sezóny patria medzi najväčšie zahraničné skupiny navštevujúce malá ostrov.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport