eReport.sk
Pellegrini žiada vyplatiť 500 eur všetkým, ktorých ohrozuje chudoba.
Pellegrini žiada vyplatiť 500 eur všetkým, ktorých ohrozuje chudoba. Foto: fb/hlas-socialnademokracia

VIDEO Pellegrini: Chceme Matovičovi pomôcť minúť tých 500 eur! OKAMŽITE!

Chceme pomôcť Igorovi Matovičovi minúť tých 500 eur, ale okamžite a teraz! A nie až v septembri za účasť vo voľbách! Pretože, ako hovorili moji kolegovia, tí občania, ktorí dnes živoria, sa volieb nemusia ani dožiť. Tieto slová zazneli z úst predsedu mimoparlamentnej strany HLAS-Sociálna demokracia Petra Pellegriniho na tlačovej konferencii. POZRITE SI AJ VIDEO z tlačovky.

Príspevok 500 eur by mali dostať všetci ľudia pod hranicou chudoby, a to okamžite. Hlas-SD hodlá takýto návrh podať do parlamentu a chce, aby sa o ňom rokovalo na májovej schôdzi. Pokiaľ líder OĽANO Igor Matovič tvrdí, že sú peniaze na to, aby ľudia dostali 500 eur za účasť v septembrových voľbách, Hlas-SD ich chce vyplácať ihneď. Vyplatenie príspevku chudobným považuje za adresnú pomoc.

500 eur a korupcia

„Slávna 500-eurová odmena za účasť vo voľbách je politiká korupcia ako vyšitá. Je to zásah do ústavných práv človeka voliť tajne. Keďže nikto nesmie sledovať, či ste voliť boli alebo neboli,“ pokračoval Pellegrini s tým, že z tohto pohľadu je „rád, že hlasovanie dopadlo tak neslávne a smiešne ako dopadlo“.

Pellegrini pripomenul, že strana podala niekoľko návrhov, ktoré mali cielene pomôcť ľuďom v zložitej situácii. „Igor Matovič, najskôr ako premiér a neskôr ako financmajster reagoval, že vláda nemá na to peniaze,“ povedal. „Včera sme sa dozvedeli, že Igor Matovič vie, v tomto roku ako pre občanov získať, možno 1,5 možno 2 miliardy eur a snaží sa ich podplatiť za účasť vo voľbách 500 eurovkou,“ prízvukoval Pellegrini.

Pomôžu minúť 500 eur

„Chceme teda Matovičovi pomôcť minúť tie miliardy, keďže  vidíme, že silou mocou ich chce dostať do slovenských rodín,“ zdôraznil líder Hlasu a dodal: „Ale nechceme čakať do septembra, pretože ľudia potrebujú pomoc okamžite.“

Podľa Pellegriniho Hlas- sociálna demokracia chce vyzvať Igora Matoviča, aby on sám čo najskôr predložil návrh, aby sa 500 eur vyplatilo každému človeku, ktorý žije pod hranicou chudoby, alebo ktorý nedosahuje svojím príjmom ani životné minimum. „Človeku, ktorý sa musí rozhodnúť, či kúpiť lieky alebo potraviny,“ apeloval.

Zdroj: tasr, fb/hlas-socialnademokracia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Chceme Matovičovi pomôcť minúť tých 500 eur! OKAMŽITE!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php