eReport.sk
Martin Fecko, foto: tasr

Chceli uplácať štátneho tajomníka: Teraz by sa najradšej dohodli

Dvojica obžalovaných, ktorá sa mala snažiť uplácať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka, má záujem uzavrieť dohodu o vine a treste. Týka sa to právnika Petra Ch. a manažéra Miroslava S. Prokurátor v tejto súvislosti navrhol Špecializovanému trestnému súdu prerušiť hlavné pojednávanie. Súd jeho návrhu vyhovel, hlavné pojednávanie prerušil do 13. mája.

„Súd prerušuje hlavné pojednávanie do 13. mája 2021 a umožňuje prokurátorovi uzavrieť dohodu o vine a treste,“ uviedla sudkyňa Pamela Záleská. Doplnila, že návrh dohody o vine a treste bude možné predložiť do 10. mája. Prokurátor Peter Jenčík uviedol, že možnosť vyjadriť sa k dohode o vine a treste by malo byť poskytnuté aj zástupcovi žalovanej právnickej osoby Lomtec.com.

Dvojica je obžalovaná z prečinu podplácania a prípravy zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Polícia ich zadržala minulý rok 16. septembra v rámci akcie Contract. Následne dva dni nato ich ŠTS zobral do väzby. Peter Ch. a Miroslav S. sa mali snažiť podplatiť Fecka, ktorý s políciou spolupracoval.

K odovzdaniu úplatku napokon nemalo prísť. Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60 000 eur v hotovosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chceli uplácať štátneho tajomníka: Teraz by sa najradšej dohodli

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti