eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Potvrdené! Muž, ktorý vpálil nákladiakom do zábran pri Bielom dome, chcel zabiť Bidena

Chcel zabiť prezidenta. Muž, ktorý v pondelok nákladným autom prerazil bezpečnostné bariéry na Lafayettovom námestí neďaleko Bieleho domu vo Washingtone, bol obvinený z vyhrážania sa zabitím americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a viceprezidentke Kamale Harrisovej. V utorok to uviedla miestna polícia, informuje TASR podľa správ agentúr AFP, AP a Reuters.

K incidentu, pri ktorom sa nikto nezranil, došlo v pondelok krátko pred 22.00 h miestneho času. Nákladné vozidlo šoféroval 19-ročný Sai Varshith Kandula z amerického štátu Missouri, oznámila polícia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ďalšie zbrane pre Ukrajinu
  2. Americký prezident Joe Biden prijal pozvanie od britského kráľa Karola III. na návštevu Spojeného kráľovstva. V stredu to oznámil Biely dom,
  3. Chystá sa veľké stretnutie
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. Volodymyr Zelenskyj

Nacistické symboly

Televízne zábery ukázali, že policajti našli vo vozidle vlajku s nacistickým symbolom. Podľa nemenovaných zdrojov agentúry AP oboznámených so záležitosťou muž vyšetrovateľom povedal, že chcel zabiť amerického prezidenta a prevziať vládu v krajine.

Biden bol o incidente informovaný v utorok ráno, povedala hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová. Podľa jej slov sa prezidentovi uľavilo, že sa pri nehode nikto nezranil a poďakoval sa agentom a policajtom za ich promptnú reakciu.

Čelí viacerým obvineniam

Kandula čelí viacerým obvineniam vrátane poškodenia federálneho majetku a vyhrážania sa zabitím, únosom, či ublížením prezidentovi, viceprezidentke alebo ich rodinným príslušníkom, priblížila polícia. Dodala, že vo vozidle neboli nájdené zbrane.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Potvrdené! Muž, ktorý vpálil nákladiakom do zábran pri Bielom dome, chcel zabiť Bidena

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti