eReport.sk
Princ Charles
Princ Charles, foto: profimedia

Charita britského princa Charlesa sa pripojila k akciám na pomoc Indii

Britský princ Charles v stredu uviedol, že je „hlboko zarmútený” nárastom úmrtí na koronavírus v Indii, a vyzval verejnosť, aby podporila zbierky na nákup kyslíkových prístrojov pre tvrdo zasiahnutú krajinu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Následník britského trónu v posolstve obyvateľom Indie zdôraznil: „India v týchto nesmierne ťažkých časoch veľkodušne pomáhala iným krajinám. Teraz my musíme pomôcť Indii.” Dodal, že „k Indii cíti veľkú lásku” a chce „tým, čo trpia následkami pandémie v Indii, dať vedieť, že je v myšlienkach a modlitbách s nimi”.

Kyslíkový koncentrát

Charitatívna organizácia Britský ázijský trust, ktorú Charles založil v roku 2007, vydala naliehavú výzvu s názvom „Kyslík pre Indiu”. Jej cieľom je nákup kyslíkových koncentrátorov, ktoré dokážu zo vzduchu oddeliť kyslík v čase, keď nemocnice zápasia s jeho nedostatkom. Do stredy už charita vyzbierala vyše 270 000 libier a peniaze pôjdu miestnym partnerom charity v Indii na zaobstaranie kyslíkových prístrojov pre závažne chorých v mestách aj ťažšie prístupných vidieckych oblastiach.

Zdroj: tasr

„Prekonali sme v zbierke všetky sumy, ktoré sme predtým predpokladali,” povedal generálny riaditeľ trustu Hitan Mehta. „Dostali sme množstvo otázok od ľudí, ako môžu pomôcť. My im odporúčame, aby darovali peniaze, nech môžeme okamžite zmeniť situáciu v krajine,” dodal.

Podpora z každej strany

V Británii žije obrovská indická komunita s približne 1,4 milióna ľuďmi a mnohí hľadajú spôsob, ako v tejto kríze podporiť rodnú krajinu. Ďalšia online zbierka na webovej stránke GoFundMe získala za niekoľko dní vyše 380 000 libier – jej organizátori vravia, že peniaze im umožnili objednať stovky kyslíkových koncentrátorov a do víkendu ich aj pošlú do Indie.

Prvá zásielka britskej vlády – 200 kusov lekárskeho vybavenia vrátane pľúcnych ventilátorov a kyslíkových koncentrátorov -, dorazila do metropoly Naí Dillí v utorok. Zvyšok má prísť do piatka. Vybavenie bolo zaslané v reakcii na žiadosť Indie a bude rozdelené do indických nemocníc.
Ministerstvo zahraničných vecí v stredu večer oznámilo, že Spojené kráľovstvo pošle aj tri kyslíkové generátory, ktoré majú pomôcť Indii v boji proti pandémii. Sú to prístroje vo veľkosti lodných kontajnerov a každý dokáže vyrobiť 500 litrov kyslíka za minútu, čo je dosť na použitie pre 50 ľudí naraz, uviedli predstavitelia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport