Zdeno Chára, foto:ig/zeechara

Chára s Tatarom si pripísali bod za asistenciu, Boston sužuje koronavírus!

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jednou asistenciou k výhre Washingtonu Capitals v nočnom zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 2:1.

Štyridsaťštyriročný bek zaznamenal deviaty bod v sezóne (2+7). Celkovo strávil a ľade 17:38 minút a pripísal si aj jednu „plusku“ a strelu na bránku. Útočník Richard Pánik odohral 9:55 min a ku dvom trestným minútam pridal dva „hity“. Capitals prehrávali do 54. minúty 0:1, no potom ich obrat zariadil dvoma gólmi ruský útočník Alexander Ovečkin.

Washington tak vyhral siedmy duel v sérii a vedie Východnú divíziu. Tomáš Tatar zaznamenal jednu asistenciu, no jeho Montreal prehral s Vancouverom 2:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 63. minúte J. T. Miller.