eReport.sk
Chaos v parlamente bez riešenia?
Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Foto: tasr

Chaos v parlamente bez riešenia? Šipoš: Skorší termín volieb by nič neovplyvnil!

Chaos v parlamente bez riešenia? Skorší termín volieb by schvaľovanie zákonov v Národnej rade (NR) SR neovplyvnil. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Zopakoval, že keby SaS nepovalila vládu, zákony by prechádzali a nehovorilo by sa o predčasných voľbách. Podľa podpredsedu opozičného Smeru-SD Juraja Blanára by bolo férové, ak by boli voľby tri mesiace po tom, ako bola odvolaná vláda.

Chaos v parlamente bez riešenia?

Odmenou 500 eur za voľby chce OĽANO podľa Blanára vytvoriť volebnú korupciu, čo nepomôže ľuďom. Šipoš priblížil, že o 500 eurách budú rokovať budúci týždeň. Doplnil, že pri hlasovaní o tomto zákone môže každý poslanec OĽANO hlasovať, ako chce. Podľa hnutia je dobré, aby bola účasť vo voľbách čo najvyššia.

Problémové zákony v Národnej rade

V súvislosti s prechádzaním kultúrno-etických zákonov v NRSR poznamenal, že tieto zákony nejdú proti LGBTI komunite. Pri novele zákona o rodnom čísle budú mať podľa neho poslanci OĽANO voľnú ruku. Zároveň poukázal, že žiadnemu poslancovi nebude zakazovať, aby prichádzal s nejakým návrhom zákona. „Je len na pléne, či ten zákon podporí alebo nepodporí,“ ozrejmil. Podľa Blanára to pre Slovensko, hoci nie je téma.

Šipoš nevidí problém, Blanár oponuje

Šipoš tvrdí, že čerpanie plánu obnovy má Slovensko dobre rozpracované. S tým nesúhlasil Blanár, podľa ktorého bol „urobený na poslednú chvíľu a zle nastavený“. Poukázal, že Smer-SD bol od začiatku jeho veľkým kritikom. Doplnil, že ak by boli predčasné voľby okamžite, Smer-SD by pristúpil k jeho prerobeniu, ak by to bolo možné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chaos v parlamente bez riešenia? Šipoš: Skorší termín volieb by nič neovplyvnil!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti