eReport.sk
Očkovacia lotéria prináša mnohé prekvapenia Foto: rtvs

Chaos okolo očkovacej lotérie pokračuje. Získala pani Lýdia 100-tisíc neprávom?

Nedeľná premiéra očkovacej lotérie vyvolala množstvo emócií. Najmä negatívnych. Ľuďom sa nepáčili podmienky súťaže o prémiové výhry. V prvej časti relácie Byť zdravý je výhra si 100 000 eur odniesla iba jedna súťažiaca. Všetci ostatní pohoreli. Podľa štatútu súťaže to však vyzerá tak, že presne s týmto scenárom sa počítalo.

Na skutočnosť upozornil poslanec za SaS Ondrej Dostál na sociálnej sieti. „Štatút očkovacej lotérie z 31. 7. 2021 písal o možnosti, že v prvom kole očkovacej lotérie získa stotisícovú prémiu iba prvý vyžrebovaný súťažiaci a zvyšní štyria nie, lebo nesplnia stanovené podmienky. A tak sa aj stalo,“ tvrdí Dostál, ktorý sa počudoval aj nad tým, že štatút vôbec nejaký príklad uviedol. Nebýva to totiž zvykom.

– Foto: fb/Ondrej Dostál

„V článku 5 bode 6 sa pokúša čo najlepšie vysvetliť, ako je to s navyšovaním prémie, ak vyžrebovaný súťažiaci nesplní podmienky a nezíska prémiu stotisíc eur. A ako príklad používa situáciu, že v prvom kole súťaže splní podmienky iba prvý z vyžrebovaných súťažiacich, kým zvyšní štyria nie. A tak bude prvý vyžrebovaný súťažiaci v druhom kole súťažiť o 500 tisíc eur. Čo je presne situácia, ktorá sa minulú nedeľu, dva týždne po zverejnení štatútu očkovacej lotérie, stala,“ prezradil poslanec a dodal: „Nuž, aspoň niečo vyšlo.“ Politik si však myslí, že išlo iba o náhodu. Poslanec ale upozornil aj ďalšiu vec.

Poslanec Ondrej Dostál poukázal na nedostatky očkovacej lotérie. – Foto: tasr

V nedeľu večer odštartovala očkovacia lotéria, počas ktorej prišla pani Zuzana o možnosť vyhrať 400 tisíc eur, pretože mala technické problémy a nestihla v danom limite povedať heslo. Lenže Dostál upozornil tiež na to, že ani prvá pani, ktorá získala 100 tisíc eur, vlastne podmienky na ich získanie nesplnila. „V nedeľu večer mohlo v prvom kole očkovacej lotérie vyhrať 5 súťažiacich po 100 tisíc eur. Vyhrala len jedna súťažiaca, aj to vlastne v rozpore so štatútom lotérie,“ tvrdí Dostál a odvoláva sa pritom na príspevok Martina Mojžiša z .týždňa.

Ako bude vyzerať ďalšia lotéria v nedeľu? – Foto: RTVS

„Štatút totiž podmieňuje získanie stotisícovej výhry zdvihnutím telefónu do 20 sekúnd a druhou podmienkou je „správne zodpovedanie otázky, prípadne požadovaného hesla, ktoré odznelo alebo bolo zverejnené v dotknutej televíznej relácii (vysielaní) v správnom tvare (ďalej len „heslo“) zo strany kontaktovaného súťažiaceho, a to v časovom limite 20 (dvadsať) sekúnd OD ZDVIHNUTIA VOLANIA na telefónne číslo uvedené na vyžrebovanom žrebovacom lístku, inak súťažiaci prémiovú výhru nevyhrá“, cituje politik s tým, že pani Lýdia síce uviedla správne heslo, ale nie 20 sekúnd od zdvihnutia volania, ale od položenia otázky. V skutočnosti tak prešlo oveľa viac času. „Možno vyplatiť výhru niekomu, kto nesplnil podmienky stanovené štatútom?“ pýta sa poslanec a tvrdí, že štatút súťaže je zle naformulovaný.

– Foto: youtube/woodootube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chaos okolo očkovacej lotérie pokračuje. Získala pani Lýdia 100-tisíc neprávom?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti