eReport.sk
Mobilný telefón s covidovou aplikáciou a cestovný pas.
Ilustračné foto: shutterstock.com/michele ursi

Chaos okolo digitálneho covid preukazu. Nefungujú kódy a ponúkajú ho aj zosnulým!

Už pár dní NCZI rozposiela sms správy s prideleným číslom, ktoré má slúžiť na získanie digitálneho covid preukazu EÚ. Ľudia sa tak začali hromadne prihlasovať, ale ako to už býva, také jednoduché to zase nie je.

„Snažil som sa získať preukaz niekoľkokrát. Najskôr som dlho čakal na autorizačný kód, keď prišiel a zadal som ho, tak ho odmietlo. Myslel som, že je to tým, že prišiel neskoro, a tak som sa skúšal prihlásiť znova. Tento raz prišla sms rýchlo, ale kód bol stále neplatný,“ popísal svoju skúsenosť čitateľ eReport.sk, ktorý sa ešte niekoľkokrát snažil dostať k svojmu digitálnemu covid preukazu. Niektorí sa k nemu síce nakoniec dostali, problém však mali s vytlačením dokumentu.

Zdroj: čitateľ

„Pre ten úkon bolo treba zadať heslo, ale žiadne mi nefungovalo,“ sťažuje si ďalší čitateľ. Ľudia na internete si začali medzi sebou radiť. „Stačí ak si vo VšZP. Cez nich si to stiahneš,“ tvrdí jeden z diskutujúcich a jeho slová potvrdzujú viacerí. Problém je, ak ste poistený v inej zdravotnej poisťovni.

Prichádzajúce sms správy bez vyžiadania však zaskočili mnohých, jedným z nich bol aj opozičný poslanec Ľuboš Blaha. Tomu navyše v mobile pristála aj sms na cudzie meno. Za vinu to dával NCZI i vláde, hoci sa mohlo stať, že dotyčný pán iba zle zadal mobilné číslo.

Všetko o digitálnom covid preukaze EÚ by sme sa mali dozvedieť už čoskoro. – Foto: shutterstock

No sú ľudia, ktorí majú bolestnejšie skúsenosti. „Prišla mi sms pre otca, ktorý zomrel v novembri. Je mi z toho do plaču,“ uvádza jedna diskutujúca. O rovnakú skúsenosť, kedy si ľudia našli v mobiloch sms určenú pre zomretého príbuzného, sa podelilo hneď niekoľko ľudí. S otázkami, kedy by mohol byť systém plne funkčný a ako majú ľudia postupovať pri vybavovaní digitálneho preukazu sme sa obrátili priamo na NCZI. Z ich odpovede vplýva, že tak ako pri väčšine vecí, aj tu si zrejme budeme musieť chvíľku počkať. „Všetky informácie k Digitálnemu Covid preukazu EÚ budú predstavené na tlačovej konferencii v priebehu najbližších dní,“ povedala pre eReport.sk hovorkyňa NCZI Diana Dúhová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport