eReport.sk
Testovanie v bratislavskej Mlynskej doline 7. novembra 2020. Foto: tasr

Cez víkend sa dalo otestovať 110 609 ľudí, 2501 s pozitívnym výsledkom

Počas víkendového testovania v 458 obciach a mestách sa dalo otestovať 110 609 ľudí. Pozitívne testy malo 2 501 z nich, čo predstavuje 2,26 percenta. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„V rámci celoplošného testovania 31. októbra až 1. novembra sa na testovaní v týchto mestách a obciach zúčastnilo celkovo 362 666 osôb, pričom pozitivita predstavovala 2,05 percenta. Účasť v aktuálnom pretestovaní teda predstavuje 30,49 percenta z počtu otestovaných v rámci týchto istých obcí počas celoslovenského testovania,“ priblížila hovorkyňa. Z porovnania výsledkov teda vyplýva, že oproti celoplošnému testovaniu došlo k miernemu nárastu pozitivity.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) ocenil prístup všetkých ľudí, ktorí sa prišli dať otestovať. „V súčasnej situácii potrebujeme presne takýto zodpovedný prístup, pretože Slovensku môžeme pomôcť, iba ak budeme skutočne všetci ťahať za jeden povraz,“ skonštatoval. Dodal, že ďalší postup, forma a podmienky testovania budú predmetom rokovania ústredného krízového štábu a vlády.

Ako uviedol náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko, úloha bola zo strany OS SR splnená, pričom profesionálni vojaci už v týchto chvíľach zabezpečujú dodanie hárkov s výsledkami testovania do jednotlivých regionálnych úradov verejného zdravotníctva a sú opäť pripravení aj na pomoc s digitalizáciou dát.

Testovanie okrem vojakov zabezpečovali aj hasiči, ktorí vytvorili 28 odberových tímov. „Na zabezpečení bezproblémového priebehu testovania sa podieľalo aj 1 000 policajtov, 534 v sobotu a 449 v nedeľu. Príslušníci Policajného zboru udržiavali verejný poriadok a dozerali aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí odberných miest,“ priblížila riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) poďakoval všetkým, ktorí sa na testovaní podieľali. Rovnako ocenil tých, ktorí sa prišli dať otestovať.

Zástupcovia samosprávy si môžu uplatniť preplatenie vynaložených nákladov, pripomenulo ministerstvo vnútra. Svoje požiadavky môžu predložiť na okresné úrady, ktoré ich verifikujú a postúpia ministerstvu vnútra na refundáciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cez víkend sa dalo otestovať 110 609 ľudí, 2501 s pozitívnym výsledkom

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti