tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Michal Suchoba, foto: Polícia SR

Cez telemost z Emirátov: Suchoba sa priznal v kauze Očistec k úplatku

Doznanie prišlo online zo Spojených Arabských Emirátov! Podnikateľ Michal Suchoba sa na dnešnom výsluchu priznal v kauze Očistec. Informáciu ako prvý priniesol portál Aktuality.sk. V kauze je biznismen spájaný s úplatkom vo hodnote 70-tisíc eur.

Slovenská polícia v sobotu vypočúva Michala Suchobu cez telemost medzi Bratislavou a Abú Dabí, kde sa podnikateľ momentálne nachádza. Tamojšia polícia mu zabavila cestovný pas, slovenská strana už požiadala o jeho vydanie z Emirátov.

Úplatok pre NAKA

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó vypovedá, že ho Suchoba v roku 2017 oslovil v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Medúza Group. Makó mal prostredníctvom svojich kontaktov na NAKA za úplatok 70-tisíc eur od Suchobu zabezpečiť, aby vyšetrovanie tejto kauzy prerušili, alebo úplne zastavili.

Na Michala Suchobu je vydaný európsky zatykač. – Foto: MINV

„Ľudovít Makó si z tejto sumy podľa uznesenia nechal 50 000 eur, ako vyrovnanie dlhu,  ktorý mal mať u neho šéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško. Zvyšných 20 000 eur malo ísť šéfovi protikorupčnej jednotky NAKA Róbertovi Krajmerovi.“ uviedol v polovici marca portál Zoznam.sk.

Očistec aj Mýtnik

Suchoba figuruje aj v kauze Mýtnik, ku ktorej dnes ráno rovnako vypovedá. Počas éry šéfovania Františka Imreczeho sa mali dohadzovať miliónové zákazky daniarov IT firme Allexis Michala Suchobu, pod kontrolou oligarchu Jozefa Brhela. Dnes sú všetci traja obvinení z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, oligarcha Brhel aj z prijímania úplatku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cez telemost z Emirátov: Suchoba sa priznal v kauze Očistec k úplatku

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku