eReport.sk
Foto: shutterstock

Cez Slovensko sa bude v najbližších dňoch presúvať vojenská technika NATO

Naprieč našim územím sa zase budú pohybovať cudzie vojská. Cez územie Slovenska je od 28. júna do 4. júla plánovaných 26 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Upozorňuje na to ministerstvo obrany.
      
Transport vojakov a techniky bude prebiehať v rámci manévrov a cvičení. „Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičení Strong Will, Defender 21 a Atlantic Resolve, ako aj ukončeného cvičenia Slovenský štít 2021,” priblížila hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. Tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.
      
V období od 28. júna do 4. júla sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR v rámci Slovenska na trasách Lešť – Michalovce, Kolíňanský vrch – Nitra, Trenčín – Nitra, Michalovce – Prešov, Kamenica nad Cirochou – Prešov, Kamenica nad Cirochou – Trebišov.

Taktiež Michalovce – Hlohovec, Kamenica nad Cirochou – Michalovce, Sereď – Lešť a späť. Michalovce – Trebišov, Prešov – Hlohovec, Trebišov – Sliač, Sereď – Hlohovec, Lešť – Hlohovec, Brodské – Nitra, Trenčín – Sereď. Rovnako aj Trebišov – Veľké Ozorovce, Sklené – Ruskov, Prešov – Zemianske Kostoľany a späť.

Pôjde aj o presuny na trasách Sliač – Trenčín a späť, Nováky – Ruskov, Zemianske Kostoľany – Trebišov, Trenčín – Nováky, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Zemianske Kostoľany – Levice a späť, ako aj v rámci mesta Sereď. V priebehu budúceho týždňa sa uskutoční tiež železničný presun OS SR, a to na trasách Sása-Pliešovce – Levice, Sása-Pliešovce – Trebišov a na trase Sása-Pliešovce – Martin.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cez Slovensko sa bude v najbližších dňoch presúvať vojenská technika NATO

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport