eReport.sk
Ilustračná snímka, archív:Mojepoistenie.eu

Cestovné poistenie nie je na okrasu, viete si ho vybrať a nastaviť?

Cestovné poistenie je pri cestách do zahraničia v dnešnej dobe nevyhnutnosť, keďže udalosti ako úraz, choroba, strata batožiny či zrušenie letov sa môžu prihodiť komukoľvek..

Aj keď pôsobí jednoducho, nastaviť si poistenie cesty a vybrať si naň najlepšiu poisťovňu môže byť rovnako zložité ako pri poistení auta či životnom poistení. Pomôže vám riadiť sa niekoľkými jednoduchými zásadami: 

Určite si rozsah krytia

Základné cestovné poistenie zvyčajne zahŕňa krytie liečebných nákladov, ľudia si k nemu ešte zvyknú pripoistiť aj úrazové poistenie a poistenie batožiny. Podľa typu vašej dovolenky či cesty preto zvážte, či vám stačí základ alebo toho potrebujete poistiť viac. Ak sa nechystáte ležať na pláži v all-inclusive dovolenkovom rezorte, ale napríklad presúvať sa samostatne po meste či krajine, určite si v cestovnom poistení vyklikajte pripoistenia, ktorými si zabezpečíte lepšiu ochranu. Napríklad v prípade evakuácie či repatriácie.

Zdroj: Ilustračná snímka

Nie je úraz ako úraz

Vytknúť si členok na pláži cestou po drink nie je to isté ako zlomiť si ruku pri zjazde na trailovom bicykli. Cestovné poistenia rozlišujú takzvané “rizikové športy” ako paragliding, plavba na rýchlostnom člne, rafting, hĺbkové potápanie či horolezectvo. Ak takéto aktivity hodláte na dovolenke vykonávať, určite si ich pripoistite, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.

Zdroj: Ilustračná snímka

Škoda sa nemusí stať iba vám

Ak plánujete cestovať do exotickej krajiny alebo ak máte chronické ochorenie, môže byť potrebné rozšíriť poistné krytie aj o riziká ako poistenie zodpovednosti za škodu.

Málo peňazí nerovná sa lacnejšie poistenie

Pri uzatváraní poistenia odporúčajú odborníci používať opačnú logiku, než aká by vám napadla bežne. Ak obraciate každé euro a nemôžete si dovoliť platiť vysoké sumy, zvážte radšej priplatiť si pár eur za lepšie krytie liečby v zahraničí, než by ste mali sami znášať finančné náklady za danú liečbu.

Nikdy neberte prvú ponuku

Veľa ľudí pristupuje k cestovnému poisteniu ako k nevyhnutnej záťaži, ktorú chcú mať čím skôr z krku. Ak vás obťažuje zistovať si podrobnosti o krytiach a cenách v jednotlivých poisťovniach, využite radšej porovnávač poisťovní MojePoistenie.EU. V ňom si jednoducho zoradíte všetky ponuky poisťovní na trhu a vybrané poistenie rovno aj prakticky uzavriete online.

Zdroj: Mojepoistenie.eu


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cestovné poistenie nie je na okrasu, viete si ho vybrať a nastaviť?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre