eReport.sk
SHMÚ varuje pred poľadovicou
Ilustračné foto: shutterstock

Cestári varujú motoristov v SR: Na východe počítajte s poľadovicou či zľadovateným snehom

Slovenská správa ciest (SSC) vo štvrtok varuje pred poľadovicou a zľadovateným snehom na cestách prvej, druhej aj tretej triedy najmä na východnom Slovensku. Informuje o tom na webe zjazdnost.sk.

Poľadovica sa tvorí na úsekoch I/18 Malý Šariš – Prešov-Centrum, II/554 Ričijov – Tovarné, III/3621 Hencovce-železničná stanica – Dlhé Klčovo, III/3624 odb. Sačurov – Dlhé Klčovo, odb. Hencovce. „Na cestách tretej triedy v obvode Záborské sa nachádza zľadovatený sneh s hrúbkou štyri až päť centimetrov,“ doplnili cestári.

Zľadovatený sneh sa miestami nachádza aj na úsekoch ciest II/578 Skalka – Kremnica, I/67 odb. Dedinky – Ostrá Skala, III/535 odb. Dobšiná – Palcmanská Maša. „Na cestách tretej triedy v obvode Námestovo je miestami kašovitý sneh s hrúbkou dva centimetre,“ priblížila SSC.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú podľa SSC zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Na HP Vrchslatina sa nachádza poľadovica.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cestári varujú motoristov v SR: Na východe počítajte s poľadovicou či zľadovateným snehom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti