eReport.sk
Cesty sú už prejazdné
Vysoké záveje na ceste z Vysokých Tatier do Popradu po kalamite v nedeľu 5. februára 2023. Foto: tasr

Cestári hlásia: Všetky cesty sú už prejazdné

Po víkendovej kalamite sa podarilo v podtatranskom regióne sprejazdniť aj poslednú zafúkanú cestu. Potvrdil to riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský s tým, že úsek zo Strání pod Tatrami do Kežmarku upravili v pondelok (6. 2.) popoludní. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Silné mrazy začali SHMÚ Lomnický štít mínus
  2. Ako sú na tom ďalšie úseky?
  3. V najvyšších polohách Vysokých a Západných Tatier

„Fréza tam bola ešte v nedeľu (5. 2.), ale nepustili sme autá, aby nedošlo k nejakej nehode, pretože tam stále fúkalo, vytvárali sa záveje. Preto sme to otvorili až v pondelok, keď bola cesta úplne vyčistená,“ uviedol Polomský. 

V okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča bol cez víkend vyhlásený 2. kalamitný stupeň. Na podtatranskej diaľnici platil dokonca 3. stupeň, keďže úsek od Spišského Štvrtka do Mengusoviec bol od soboty (4. 2.) až do nedele popoludnia úplne neprejazdný. Dôvodom boli mimoriadne zlé poveternostné podmienky, v dôsledku čoho sa na ceste stalo aj niekoľko hromadných nehôd a zranilo sa približne desať ľudí. Pri najväčšej sa zrazilo takmer 30 áut. Diaľničný úsek sprejazdnili takmer po 30 hodinách.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cestári hlásia: Všetky cesty sú už prejazdné

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne