eReport.sk
Miloš Zeman. Foto: shutterstock/yakub88

Český prezident Zeman vymenoval posledného ministra. Vláda Petra Fialu je komplet

Český prezident Miloš Zeman v pondelok vymenoval nového ministra poľnohospodárstva Zdeňka Nekulu (KDÚ-ČSL). Išlo o posledného vymenovaného ministra novej vlády Petra Fialu (ODS), ktorá nastúpila týždeň pred Vianocami. Nekula bol však v tom čase v karanténe s covidom.

Komplikácie spojené s Covidom

Ministerstvo dočasne viedol šéf ľudovcov a minister práce Marian Jurečka. Ten medzitým stihol odvolať generálneho riaditeľa Lesov ČR Josefa Vojáčka za údajné manažérske pochybenia a neefektívnu reorganizáciu firmy, píše spravodajský server iDNES.cz.  Prezident pôvodne plánoval vymenovať Nekulu v utorok, po novoročnom obede s prezidentom v nedeľu však Fiala oznámil, že k vymenovaniu dôjde o deň skôr.

Nekula prepustí stoličku starostu

Nekula je starostom obce Těšetice v okrese Znojmo. Už pred časom oznámil, že po nástupe do úradu ministra odstúpi zo starostovskej funkcie a bude iba vicestarostom, píšu Novinky.cz. Vo funkcii ministra poľnohospodárstva chce presadzovať tzv. precízne poľnohospodárstvo založené na moderných technológiách. Rovnako ako jeho predchodcovia chce znižovať tzv. uhlíkovú stopu potravín.

Bude vás zaujímať:

  1. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český prezident Zeman vymenoval posledného ministra. Vláda Petra Fialu je komplet

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti