tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Herec Michal Suchánek, foto: profimedia

Český herec prehovoril o obrovských dlhoch a vydieraní. Strašné trápenie!

Nemalé dlhy mal na krku roky! Na dlažbu ho priviedlo gastro podnikanie. Otvoril si krčmu, ale nevedel aké faktúry podpisuje. Dostal sa do víru dlhov, ktorých sa dlho nevedel zbaviť. Takto to dopadlo!

Michal Suchánek (55) si splnil sen a otvoril si krčmu. Dopadlo to ale katastrofálne. Bol mladý a dôverčivý. Keď mal dvadsaťtri rokov, nechal sa natiahnuť do podnikania, ktoré na začiatku vyzeralo sľubne. Podnik si otvoril s kamarátom, ktorý nemal dobrú povesť, ale herec mu z nejakého dôvodu dôveroval. Začiatkom deväťdesiatych rokov bol zúfalý a nevedel, čo si s dlhmi počať: „Bol som jeden z prvých bielych koní v republike,“ vyšiel po rokoch s pravdou von.

Za mrežami dva roky

„Mal som kamaráta, ktorý ešte za komunistov rozbiehal kšeftík, bral ma so sebou na rozvoz šunčičiek, zeleniny, ovocia. No a potom ho za to zavreli na dva roky,“ začal Suchánek svoje rozprávanie v podcaste U Okrúhleho stola. Po revolúcii v roku 1989 prešibaného kamaráta pustili a pre herca to bol začiatok tragického obdobia: „Mal nápad, že otvoríme krčmu, a pretože bol trestaný, tak musela byť živnosť na mňa,“ prezradil zabávač. „On to všetko šéfoval, bol v tom dobrý, ja som bol len blbý herec,“ vyhlásil Suchánek. Parťák vraj na všetko buchol pečiatku a potom už to bolo len na ňom. „Podsúval mi napríklad dve faktúry, ktoré mali iné číslo a mne bolo trápne kontrolovať kamaráta, tak som to len podpisoval,“ povzdychol si nad tým, aký bol naivný.

Odstavené účty

„Za tri, štyri mesiace prišli upomienky za malinovky, z pivovaru, tabaku, že som nezaplatil faktúry. Prebehlo tam aj nejaké vydieranie. To isté urobil aj nejakému týpkovi o pár ulíc ďalej,” popisoval herec s tým, že ho nad vodou držala manželka Radka (59). „Desať rokov som mal odstavené účty a veľké problémy,” vyznal sa Suchánek na záver s tým, že na žalobu nikdy nedošlo.
Do svojich dlhov namočil aj kolegov z programu českého zábavného programu Tele Tele, herečku Veroniku Žilkovú, Josefa Cardu a kolegu Richarda Genzera. Na večierku firmy na malinovky robili možné aj nemožné hlúposti, aby zabavili publikum. Vedenie firmy na oplátku zmazalo Suchánkové pohľadávky vo výške takmer osemtisíc eur.

Kolega visel za nohy

Herec Roman Skamene (66) si prenajal v centre Prahy reštauráciu. A zažil niečo podobné. Nezarábala mu a dlhy rástli, až sa musel obrátiť na úžerníkov! „Požičal som si od nich dvesto tisíc korún, ale nebol som schopný tie peniaze splatiť, takže sa mi dlh zvýšil až na štvornásobok. Vrcholom bolo, že ma v okne na treťom poschodí držali za nohy a pýtali sa, či si chcem zalietať,” spomínal herec v televíznej 13. komnate.

Foto: profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Český herec prehovoril o obrovských dlhoch a vydieraní. Strašné trápenie!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku