Česko - Izrael, foto:tasr

Česko porazilo doma Izrael 1:0 v 2. skupine B-divízie Ligy národov

Českí futbaloví reprezentanti zvíťazili v piatom vystúpení v 2. skupine B-divízie Ligy národov v Plzni nad Izraelom 1:0. V tabuľke sú so ziskom deviatich bodov na druhom mieste, na lídra zo Škótska strácajú bod. V stredu 18. novembra opäť v Plzni budú hostiť Slovákov, Izrael privíta Škótov. Tí prehrali v nedeľu v Trnave 0:1 so Slovákmi, ktorí stále živia šancu na záchranu.

Český tím dostal do vedenia už v 7. minúte Darida, ktorý po peknej akcii a vyšachovaní obrany hostí dostal loptu do siete. Domáci mali v prvom polčase väčšie šance, no náskok nezvýšili. V druhom dejstve mohol vyrovnať Zahavi, no nemal šťastie v zakončení. V 81. minúte videl červenú kartu hosťujúci Elhamed, ktorý zahral rukou v jasnej gólovej šanci. Česi si výhru postrážili a sú stále v hre o postup.