eReport.sk
WA 1 Praha - Žena kľačí počas omše na Staromestskom námestí v Prahe v Českej republike v nedeľu 18. októbra 2020. Kvôli druhej vlne pandémie nového koronavírusu sa Českej republike môže na verejnosti zhromažďovať maximálne šesť osôb. FOTO TASR/AP A woman prays during a mass celebrated at Old Town Square in Prague, Czech Republic, Sunday, Oct. 18, 2020. As Czech Republic battles new spike of coronavirus infections newly adopted COVID-19 restrictive measures limit indoor gatherings to six people or less. (AP Photo/Petr David Josek)

Česko má nový rekord, 136 obetí za deň! Bilancia nemusí byť konečná

V pondelok zomrelo v Česku 136 ľudí s ochorením COVID-19, najviac za jediný deň od začiatku epidémie. Vyplýva to z údajov na webe českého ministerstva zdravotníctva. Bilancia navyše nemusí konečná, pretože údaje bývajú doplňované postupne. V utorok večer to napísal spravodajský portál Novinky.cz.

Počet ľudí nakazených novým druhom koronavírusu, ktorí zomreli, sa už týždeň pohybuje nad hranicou sto prípadov za deň a má stúpajúci trend. Za utorok ich zatiaľ pribudlo „len“ 72, ale je pravdepodobné, že konečný počet bude výrazne vyšší, uviedli Novinky.cz.

Pacientov v ťažkom stave pribudlo 65

Celkovo v Česku od začiatku epidémie zomrelo už 2517 nakazených. Pribúda aj pacientov, ktorých s infekciou museli hospitalizovať. V pondelok stúpol ich počet o 578 na 6191 prípadov, čo je najväčší medzidenný nárast. Pacientov v ťažkom stave pribudlo 65 na 893.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko má nový rekord, 136 obetí za deň! Bilancia nemusí byť konečná

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti